95% українських бізнесів повністю або частково готові до роботи на ринку ЄС, йдеться у опитуванні Європейської Бізнес Асоціації. Публікуємо основне з дослідження.

  • 31% бізнесів вважають, що вони повністю готові до ведення діяльності в ЄС, 38% — здебільшого готові, 26% — частково готові. При тому 83% бізнесів готові долучатися до формування переговорної позиції України щодо вступу в ЄС.
Зображення — ЄБА
  • 52% респондентів вважають, що прогрес України у виконанні євроінтеграційних зобов’язань — задовільний, а трохи менше 5% вважають прогрес суттєвим. При цьому інші 42% оцінюють євроінтеграційні зусилля України як несуттєві, а майже 2% взагалі вважають, що будь-який прогрес відсутній.
  • 44% учасників опитування високо оцінили рівень обізнаності в їхній компанії з правилами та вимогами ЄС. У 35% компаній рівень обізнаності є середнім, у 11% — нижчий за середній та ще у 11% — початковий.
  • Найбільший прогрес учасники опитування бачать у напрямку цифрової трансформації та медіа, транспортній політиці, сільському господарстві та розвитку сільських територій. А найменше — у напрямку судової влади.
  • Найкращий діалог щодо євроінтеграційних питань серед органів державної влади бізнес має з Кабінетом Міністрів України (2,92 бала), далі йдуть інші центральні органи виконавчої влади (2,81 бала), Верховна Рада (2,53 бала) та місцеві органи влади (2,46 бала з 5 можливих).
  • 39% учасників опитування вважають, що Україні знадобиться від 5 до 10 років, щоб стати повноправним членом ЄС. Ще 30% вважають, що ми зможемо вступити в ЄС впродовж наступних 5 років, а 26% припускають, що на це знадобиться понад 10 років. 

Опитування проводили з 25 червня до 22 серпня 2024 року серед 909 членських компаній ЄБА. Найбільше представників серед опитуваних зосереджено у Києві — 73%. Окрім цього, 47% опитуваних були представниками великого бізнесу, 38% — середнього, а 15% — малого.

Читайте також: Український бізнес полішив очікування своєї ділової активності — НБУ