Як заробляти в інтернеті – 6 способів

Читати на RU

За останні кілька місяців національна валюта подешевшала в кілька разів. Люди, які раніше заробляли близько $1000 на місяць, зараз отримують скромні $250-300. При цьому, більшість українських компаній отримує доходи в гривнях і не в змозі прив’язати зарплати співробітників до зростаючого курсу долара. Виняток становлять лише українські філії зарубіжних компаній і аутсорсери, але в загальній масі їхній відсоток відносно невеликий. Ось і виходить, що серед українських інтернет-користувачів найпопулярнішим останнім часом стало питання про те, як отримувати дохід у валюті, не виїжджаючи за межі України. AIN.UA зібрав найпопулярніші способи отримання прибутку, які підходять не тільки IT-фахівцям, а й людям найрізноманітніших професій. Як заробляти в інтернеті – 6 способів.


У 2021 році редакція AIN.UA оновила цей текст. Ми додали ще кілька способів заробітку в інтернеті, а також оновили список сервісів для фрілансерів.


Знайдіть віддалену роботу на AIN.UA

У 2020 році AIN.UA запустив розділ «Робота«. Протягом року ми активно працювали над тим, щоб надати якомога більше можливостей для пошуку вакансій для кандидатів, і 2021 року перейменували сервіс на Recruitika. Крім усього іншого, там можна знайти тисячі компанії з можливістю працювати віддалено від топових компаній в Україні. Ознайомитися можна за посиланням.

Фріланс-біржи

В інтернеті існує безліч фріланс-бірж, де замовники шукають робочі руки для своїх проектів. Всупереч поширеній думці, на фріланс-біржах є заробіток не тільки для IT-фахівців. Там часто потрібні люди, готові виконувати роботу, яка не потребує особливих навичок. Наприклад, заповнення форм, переклади, написання текстів і багато іншого. Таким чином можна почати заробляти в інтернеті.

 • На сайті мікрозавдань fiverr.com можна спробувати заробити практично на чому завгодно – наприклад, один із користувачів системи за $5 навчає всіх охочих «ніндзя-тактики» пошуку роботи через Linkedin. В інтернеті існує безліч інструкцій і курсів з основ фріланс-заробітку – ось, наприклад, один із них. До речі, слід пам’ятати, що для спілкування із замовниками та виконання завдань необхідно знати англійську мову хоча б на базовому рівні.
зарабатывать в интернете-1

Виведення грошей здебільшого здійснюється через PayPal або кредитні картки. На жаль, PayPal не працює з українськими банківськими картами. Виходом із ситуації може стати замовлення спеціальної передплаченої картки для прийому закордонних переказів – наприклад, Payoneer MasterCard. Її обслуговування обійдеться приблизно в $30 на рік, зате отримання платежів від зарубіжних замовників стане набагато простішим. Ті, хто часто подорожують, можуть також отримати картку одного з європейських банків – наприклад, деякі польські фінустанови дозволяють відкривати рахунки нерезидентам ЄС. Але не варто забувати, що громадяни України під час відкриття рахунку за кордоном зобов’язані повідомити про це НБУ, а під час розміщення коштів на такому рахунку необхідно отримати індивідуальну ліцензію від усе того ж Нацбанку.

Ось кілька популярних фріланс-бірж:

 • Проєкт засновника спільноти для номадів nomadlist.com, яка об’єднує людей, що люблять подорожувати і працювати віддалено. До речі, переїзд у недорогу азійську країну на кшталт Таїланду і віддалена робота звідти – непогана альтернатива сірим київським будням. Щоправда, перед переїздом необхідно переконатися, що ваш дохід дає змогу оплачувати оренду житла та харчування за кордоном. Як правило, вартість життя за кордоном починається від $1000 на місяць.
 • Freelancehunt – велика фріланс-біржа, на якій можна знайти як одноразовий підробіток, так і постійний заробіток із можливістю працювати віддалено. Пропозиції розділені на категорії, крім того, можна приєднатися до відкритого фріланс-проєкту. За підсумками 2020 року, 70% виконавців на Freelancehunt живуть і працюють в Україні.
 • Freelance.ua — українська фріланс-біржа з великою кількістю вакансій у різних напрямках – від програмування до просування сайтів і копірайтингу.
зарабатывать в интернете-4
Freelance.ua
 • Lemon.io — платформа на якій щоб знайти роботу необхідно пройти скринінг на hard skills і чекати. Команда компанії сама підбирає пропозиції для кандидата, при цьому замовниками переважно виступають компанії або проєкти зі США, Європи, Австралії або Ізраїлю. Обов’язковою умовою для кандидатів є знання англійської мови.

Створення власного сайту або блогу

Один із найпопулярніших способів заробітку в інтернеті – створення власного сайту або блогу. Для цього не потрібно володіти якимись просунутими технічними навичками: достатньо зареєструвати домен, заплатити за хостинг і встановити простий «движок» на кшталт WordPress. Можна також скористатися вже готовими рішеннями і вести свій блог на тематичних платформах, на зразок blogger.com або livejournal.com. Головне при цьому – знайти тематику, яка зацікавить ваших потенційних читачів. Наприклад, хорошим попитом користуються тексти про подорожі, відвідування незвичайних місць, огляди ґаджетів тощо.

Один із найпростіших способів для отримання доходу з власного сайту або блогу – це підключення однієї з «баннерокрутилок». Найпопулярніша у світі система подібного роду – Google AdSense. Google платить за кліки на банери, причому сума виплат залежить від тематики блогу і національності відвідувачів. Наприклад, за клік по банеру від українського користувача система платить 1-2 центи, а від американського – вже 15-20 центів. Точну суму доходу з такого сайту змоделювати дуже складно, але якщо грубо підрахувати, то з ресурсу з відвідуваністю 5000 осіб на день з України можна заробити близько $50 на місяць. Можна також продавати рекламу безпосередньо рекламодавцям, а також пробувати заробити на спонсорстві рубрик. У соціальній мережі Facebook можна долучитися до дискусії на тему заробітку через AdSense і YouTube, щоб детальніше ознайомитися з цим видом доходу.

Відеоблог на YouTube

Ще один спосіб заробітку на своїй творчості – це відеоблоги на YouTube. Спрогнозувати дохід від відеороликів непросто – це залежить від тематики блогу і наявності рекламодавців у цій тематиці. Наприклад, на ролику з тисячею переглядів, за словами відеоблогера і консультанта Microsoft Ігоря Шаститка, можна заробити від одного до п’яти доларів. Нижче – невеликий лікнеп на тему заробітку в YouTube. Раніше на AIN.UA публікували докладну інструкцію про те, як українському блогеру заробити на YouTube і добірку 5 українських відеоблогерів, на яких рекомендує підписатися Google.

Фото- і відеостоки

Якщо ви любитель фотографувати і знімати відео, то можна спробувати заробляти в інтернеті і на цьому захопленні. Фото- і відеостоки готові платити за фотографії, відеоролики, векторні малюнки, звукові ефекти, логотипи, AE-ефекти (відео) та інші файли. Утім, потрібно враховувати, що швидко і багато тут заробити не вийде. Доведеться витратити щонайменше кілька місяців, щоб розібратися, які файли користуються найбільшим попитом і які сайти скільки платять. Ось деякі популярні ресурси подібного спрямування:

Існує також мережа стоків Envato з продажу всіх видів творчості, якими тільки можна займатися, використовуючи комп’ютер:

 • GraphicRiver.net – векторні зображення, растр у шарах (PSD), іконки, веб-елементи та багато іншого.
 • ThemeForest.net – HTML шаблони, WordPress, Joomla, Drupal теми та ін.
 • CodeCanyon.net – HTML, CSS, JavaScript, PHP, ASP.NET, додатки, скрипти.
 • ActiveDen.net – усе що стосується флеш-анімації.
 • 3DOcean.net – усе що стосується 3D.
 • VideoHive.net – відео-ефекти, презентації та багато іншого.
 • Marketplace.Tutsplus.com – авторські уроки на будь-яку тему.

Програмісти, дизайнери та копірайтери

Здебільшого програмісти і дизайнери знаходять замовників через фріланс-біржі, але існують і спеціалізовані ресурси, на кшталт 99designs.comgetacoder.comcodeur.comjobs.smashingmagazine.com та інші. Детальну інформацію та відгуки про ці сайти можна легко знайти за допомогою пошукових систем. Копірайтери та автори текстів можуть спробувати пошукати замовників на wizardwriters.com. На сайті затребувані фахівці абсолютно всіх напрямків. Є ще альтернативний і більш дружній варіант для жителів Східної Європи writerbay.com, на якому також можна почати заробляти в інтернеті.

Screenshot_2

Продаж предметів мистецтва онлайн

Інтернет-платформа Saatchi Art також допомагає заробляти в інтернеті – це соціальна мережа для художників, арт-дилерів і покупців, у якій кожен художник може створити свою персональну сторінку і виставити на продаж до 20 картин, скульптур, колажів або фотографій. У разі продажу, автор отримує 70% від суми угоди, а решту 30% забирає собі адміністрація Saatchi Art. При цьому сайт бере на себе всю логістику і гарантує доставку товару кінцевому покупцеві. Ресурс досить популярний серед українських користувачів – зараз там можна зустріти кілька сотень творів українських художників за ціною від $100 до $1500.

Screenshot_3

Ми перерахували тільки найосновніші та найпопулярніші джерела заробітку в інтернеті. Пошук і збір базової інформації зайняв лише кілька годин, але при більш детальному аналізі можна з легкістю знайти з десяток інших можливостей заробити на своїх навичках і вміннях. Пропонуємо залишати свої варіанти в коментарях.

Також не варто забувати, що виведення грошей в Україну часто відбувається за напівлегальними схемами з безліччю обмежень з боку держави. Це загрожує проблемами з перевіряючими органами, особливо з Фіскальною службою. Для легалізації своєї діяльності багато фрілансерів працюють як ФОП і чесно платять податки зі своїх зарубіжних доходів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук