17 підказок, як зробити роботу зі Slack швидшою і приємнішою

Читати на RU

Месенджер Slack досить швидко стає тим додатком, за допомогою якого відбуваються робочі комунікації всередині компанії. Тут можна спілкуватися з кимось особисто або створювати чати на кілька людей. Slack доступний не тільки з комп’ютера, а практично з будь-якого пристрою. Tech Insider поділився порадами для більш швидкої роботи з месенджером.

Slack існує вже близько двох років, за цей час він отримав 300 000 платних передплатників і 1,1 млн активних користувачів щодня. Проте багато користувачів не знають шорткатів та інших корисних можливостей месенджера, які здатні значно прискорити роботу з ним.

 1. Корисні комбінації клавіш Slack

Up arrow → редагувати останнє відправлене вами повідомлення (протягом п’яти хвилин після відправлення)

Command + K (Ctrl+K) → перемикатися між каналами не використовуючи мишку

/msg @user → написати в особистий чат з будь-якого іншого каналу

+:назва emoji: → відреагувати на останнє повідомлення в чаті смайликом

/shrug → вставляє ось це: ¯_(ツ)_/¯

Після введення «/» у вікні повідомлення Slack покаже всі можливі команди з використанням цього символу.

 1. Прийоми для пошуку, щоб знайти саме те, що ви хочете

Команди необхідно вводити в рядок пошуку:

has:link → усі результати, що містять посилання

before/after/on/during: yesterday/today/week/month/year → результати за певний час

from:person → усі результати від конкретного користувача в чаті

Усі ці команди можуть бути об’єднані в один рядок пошуку. Виглядати це буде приблизно ось так:

from:@ім’я before: yesterday

 1. Керування сповіщеннями для конкретних ключових слів
Slack-1

Slack автоматично сповіщає про згадку вашого ніка в розмові, але крім цього можна також вказати інші слова, про використання яких вас сповістить звуковий сигнал. Ви можете писати абсолютно все, що вам цікаво. Наприклад, «Apple» або «безкоштовні печеньки». Налаштування можна знайти в Preferences → Notifications.

 1. Перегляд усіх згадок в одному місці в Slack

Для того, щоб побачити всі згадки про вас, достатньо клікнути на значок @, що знаходиться в правому верхньому кутку вікна.

Slack-2

5. Переміщення чатів вище у списку на бічній панелі Slack

Slack-3

Якщо ви постійно спілкуєтеся тільки з деякими людьми, то можете позначити чат із ними зірочкою. Це перемістить груповий або особистий діалог догори списку всіх контактів у бічній панелі. Зірочку знайдете одразу біля назви чату.

 1. Очищення бічної панелі Slack
Slack-4

Якщо у вас з’явилося відчуття, що контактів забагато, то Slack дає змогу зменшити кількість чатів у бічній панелі. Зайшовши в Preferences > Advanced Options > Channel List ви побачите, що можна також приховати чати, усі повідомлення в яких прочитано.

 1. Зміна теми оформлення Slack
Slack-5

Вибір колірної схеми можна знайти в Preferences > Sidebar Theme.

 1. Редагування помилок Slack

Slack-6

Окрім стрілки вгору, яка впродовж п’яти хвилин може дозволити відредагувати останнє надіслане повідомлення, є ще один спосіб – значок, який з’являється біля повідомлення при наведенні.

 1. Збереження та закріплення повідомлень

Якщо вам подобається повідомлення або просто хочете зберегти його на потім, можете позначити його зірочкою. Усі позначені повідомлення можна буде знайти, клікнувши на зірочку в правому верхньому кутку Slack.

Також, певне повідомлення можна «приколоти», щоб потім можна було швидко його знайти. Якщо позначка зірочки краще підходить для особистих повідомлень, то команда pin більше згодиться для групових чатів, бо дає змогу приколоти якесь повідомлення одразу для групи. Для того, щоб побачити «приколоте» повідомлення, необхідно у вікні групового чату натиснути на кнопку інформації (I).

Slack-6

10. Використання інструменту «Create a Post»

Slack-7

За допомогою функції «Create a Post» можна поділиться з командою документами на кшталт прес-релізу.

Якщо ви хочете створити довгий або більш формальний пост у каналі Slack, то краще натиснути на символ + поруч із полем для введення тексту і завантажити готовий файл. Потім усі учасники чату зможуть прокоментувати його в правій колонці.

 1. Перемикання між командами на мобільному

Свайп трьома пальцями допоможе швидко переключиться між різними командами на мобільному пристрої.

 1. Позначка повідомлень як непрочитаних

Якщо ви хочете позначити переглянуте повідомлення як непрочитане, то утримуйте клавішу Option (Alt), при цьому клікаючи на саме повідомлення. А на мобільних пристроях достатньо буде натиснути на повідомлення і утримувати на ньому палець кілька секунд.

 1. Відповідь на повідомлення емоцією
Slack-8

Деякі слова можна просто замінити смайликами. Для цього треба навести на іконку праворуч від повідомлення і вибрати Add a reaction. Уся гама емоцій до ваших послуг.

 1. Цитати
Slack-9

Клацніть правою кнопкою миші на мітку часу повідомлення для копіювання його в буфер обміну. Вставка повідомлення назад у розмову відобразить його як цитату. У Slack це називають «розривом діри в просторово-часовому континуумі за допомогою миші».

 1. Створення нагадувань

За допомогою команди /remind Slackbot зможе нагадати вам про що завгодно. Наприклад, /remind ME IN (x період: minutes, hours, days, months) TO (зробити щось). Виглядає це приблизно так.

16. Створення маркованого списку

Введіть Option+8 на Mac або Alt+0149 на Windows, для того щоб створити такий список.

 1. Додавання ремарок на повідомлення

Для того щоб зробити спілкування в Slack трохи веселішим, поставте /me перед текстом і опишіть, що ви робите. Ось що вийде.

Пропонуємо вашій увазі також кілька підказок щодо роботи з Gmail, які раніше публікувалися на AIN.UA.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук