До засновника агентства біткоїнів KUNA прийшли з обшуком

Читати на RU

Учора ввечері, представники МВС по боротьбі з кіберзлочинністю прийшли додому до засновника Bitcoin Foundation Ukraine, а також агентства біткоїнів KUNA, Михайла Чобаняна. Приводом для обшуку стала кримінальна справа, відкрита рік тому.

Кримінальну справу було відкрито 30 листопада 2014 року за інформацією про купівлю та продаж біткоїнів на сайті kuna.com.ua. У травні цього року Чобанян їздив на допит у прокуратуру, а також збирав разом з адвокатами всі необхідні документи, що підтверджують його правоту, зокрема – в НБУ.

Пізніше засновник KUNA, за його словами, «довозив» слідству всі необхідні документи, а у вересні на конференції в Києві, присвяченій питанням криптовалюти, виступали два директори департаментів НБУ, які запевняли, що біткоїни – це законно.

Учора, 03.11.2015, силовики вторглися до Чобаняна додому з постановою суду, в якій той звинувачується в незаконній торгівлі біткоїнами. Представники МВС відібрали всі телефони, тим самим присікаючи можливість зробити фото або відео того, що відбувається. Адвокатів, за словами Чобаняна, намагалися не пускати.

KUNA-1
11026331_10153794220559374_8585721979885743376_n

Під час обшуку вилучили: «7 телефонів, планшет, сім-карти, роутер, усі флешки і SD-карти, особисті речі родичів і, головне, брошури про біткоїни», – розповів підприємець.

Партнер юридичної фірми «Юскутум» Дмитро Гадомський переконаний, що фактичних підстав проводити подібні дії у представників правоохоронних органів не було.

«Суд знову довів, що перебуває в комі. У тексті постанови майнінг прирівняно до емісії. Криптовалюту суд назвав електронними грошима. Це хибна думка, оскільки визначення електронних грошей взагалі ніяк не стосується криптовалют. Наразі криптовалюти дійсно перебувають у правовому вакуумі і в Україні, і у світі. Змінять законодавство і прирівняють до електронних грошей – чудово, зареєструємо фінансову компанію, або запартнеруємося з банком. В Україні діє принцип, згідно з яким дозволено все те, що прямо не заборонено. Тому поки що, будь-яка діяльність з біткоїнами є кристально чесним видом бізнесу. Якщо міліції потрібна була інформація про операції, її потрібно було просто в установленому порядку запросити.

Крім того, в постанові сказано, що в результаті дослідження мережі інтернет стало відомо, що домени належать Міші Чобаняну. Але в whois ця інформація закрита налаштуваннями приватності. Суд, крім усіх його недоліків, не володіє елементарними навичками факт-чекінгу і сліпо покладається на клопотання, підготовлене слідчим-грамотієм.

А ще в лютому цього року були зміни до КПК, і вилучати носії інформації так, як це зазначено в ухвалі, заборонено. Ми от приймаємо біткоїни, і ще робимо контракти в блокчейні. Очевидно, що наша діяльність має ознаки незаконної торгівлі людьми», – прокоментував Гадомський.

Чобанян вважає, що те, що сталося, – це спроба окремих представників МВС вислужитися перед скороченням. «Піар. Старі люди хочуть у нову поліцію. Їм потрібно показати «активність». Хотіли б закрити, то витратили б більше часу і підготували б вагоміші аргументи», – пояснює Михайло.

Зараз підприємець готує позов до суду, а також намагається надати ситуації розголосу. Його пост у Facebook з описом ситуації встиг набрати понад 1000 репостів до моменту публікації матеріалу.

Нагадаємо, наприкінці минулого року НБУ виступив із різкою заявою про те, що використовувати біткоїни в Україні – незаконно. Однак, пізніше пом’якшив свою позицію і почав публічне обговорення питань легалізації криптовалюти в Україні.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук