Що робити клієнтам 1С в Україні після санкцій: коментар компанії

Читати на RU

Серед компаній, що потрапили до санкційного списку в указі президента від 15 травня, опинилися компанії «Скайлайн Софтвер» і «Єврософтпром». Перша займається координацією роботи мережі компаній, які поширюють 1С в Україні за франшизою, друга є власником авторських прав на програму «1С:Підприємство». Після новин про санкції, багато клієнтів 1С в Україні почали задаватися питанням, що їм робити далі. Сьогодні в компанії, що поширює 1С в Україні, провели прес-конференцію, де постаралися відповісти на це питання.

За словами глави «Скайлайн Софтвер» Вадима Мазура, для клієнтів цього програмного продукту не повинно нічого змінитися. Він зазначає, що навіть з урахуванням обмежень, накладених на компанії указом президента, клієнти, які вже використовують програмний продукт, і надалі отримуватимуть оновлення, пов’язані зі зміною законодавства, та іншу підтримку. Наразі компанії обмежені тільки в продажу нових ліцензій.

1С в Украине-1

У компанії зазначають, що з 500 франчайзі, з якими працює «Скайлайн», до санкційного списку було внесено лише кілька компаній. Також туди потрапили кілька дистриб’юторів. Компанії не відомо за яким принципом відбиралися саме ці представники. «Нас шокувало це рішення. Ми не розуміємо логіки рішення РНБО і вважаємо його помилковим», – заявив Мазур.

Він додав, що зараз у компанії є дві можливості вирішити проблему: або шляхом діалогу з владою, або використовувати якісь технічні способи обходу цих обмежень у законодавчому полі. Представники компанії вже звернулися з листами до РНБО та голови СБУ, але поки що не можуть дати деталей про свої подальші плани.

Вадим Мазур також спростував можливість того, що у наявних клієнтів 1С можуть виникнути проблеми з правоохоронними органами або законодавством у зв’язку з введенням санкцій.

Також він зазначив, що компанія очікує роз’яснень від Міністерства економіки, оскільки обмеження, накладені на учасників санкційного списку, є досить розмитими. Приміром, незрозуміло, чи діють ці обмеження на взаєморозрахунки компанії «Євртософтпром» з підрядниками, які займаються розробкою програми (у компанії заявляють, що всі продукти 1С, які продають в Україні на сьогодні, в Україні ж і розроблялися).

Деякі компанії-франчайзі сьогодні розіслали листи своїм клієнтам, із запевненнями, що робота буде йти в колишньому режимі. Наприклад, у листі Rearden Group клієнтам ідеться: «…санкції введено щодо конкретних юридичних осіб. Програмне забезпечення «1С:Підприємство» не є об’єктом санкцій, його використання не заборонено… Ми продовжуємо надавати послуги із супроводу нашим клієнтам відповідно до укладених раніше договорів супроводу. Фактично, щодо нашої роботи з клієнтами нічого не змінюється».

На даний момент в Україні загальна кількість користувачів системи 1С оцінюється в 350-500 тисяч компаній. Така розбіжність в оцінках пов’язана з тим, що значна частина цього ринку (30-60%) – неліцензійна продукція. У компанії також стверджують, що розробкою, продажем і впровадженням 1С в Україні займаються виключно українські компанії, і жодних платежів на користь російського правовласника вони не проводять.

Нагадаємо, до санкційного списку увійшли 468 юридичних осіб, серед яких 81 пов’язана з IT-сферою. Для всіх юридичних осіб санкції складаються з восьми заборонних пунктів, хоча для деяких на кшталт Mail.Ru Group або «Яндекса» є додаткові обмеження.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук