Інтерактивна карта підприємств України

Читати на RU

Незважаючи на важку економічну ситуацію, в Україні відкриваються нові індустріальні парки, сонячні електростанції, заводи та великі підприємства. Для тих, хто хоче побачити картину в цілому, є спеціальна інтерактивна карта підприємств. На неї нанесені всі підприємства, які відкрилися в Україні, починаючи з 2015 року.

Загалом, карта є непоганою демонстрацією розвитку промислової інфраструктури України та курсу на стабілізацію. IT-компаній ви на ній не знайдете – лише великі виробничі об’єкти, серед яких, утім, є індустріальні парки (яких в Україні налічується аж 23) та альтернативні електростанції (понад сотню).

карта предприятий -1
Інтерактивна карта підприємств

За кліком на об’єкт, що цікавить, відкривається його опис, з якого можна дізнатися точну адресу, дату відкриття, хто інвестор, яку площу займає підприємство і перейти за посиланнями для більш детальної інформації.

карта предприятий -2

Мапа «Підприємства України» створена модераторами Національного промислового порталу і регулярно оновлюється. Користувачі й самі можуть запропонувати щось додати на неї, якщо не виявили на карті шуканого об’єкта.

Нагадаємо, раніше Центр міжнародного розвитку при Гарвардському університеті представив інтерактивну карту The Globe of Economic Complexity. Вона дає змогу простежити основних партнерів і роль будь-якої країни в міжнародній торгівлі, зокрема – України.

На карті міжнародної торгівлі кожна товарна категорія виділена окремим кольором. Одна кольорова точка на карті дорівнює $100 млн, а всього таких пікселів на карті – 153 000. На ній є безліч інструментів, які допомагають досліджувати міжнародний експорт під різними кутами: за країнами, експортними потоками, продуктовими категоріями, динамікою тощо. Переглядати міжнародні торговельні відносини можна на глобусі, у вигляді розгортки і навіть 3D-візуалізації.

Наприклад, можна вивести на карту торговельні зв’язки України з іншими країнами (потоки експорту показано білим), а також основні статті експорту. Як видно на цій карті міжнародної торгівлі, Україна експортує переважно сільськогосподарську продукцію і метал, торгуючи з такими країнами, як Італія, Туреччина, Єгипет, Німеччина, Польща і Китай.

Примітно, що дані, які проілюстровані на карті, зібрані Дослідницьким центром міжнародного розвитку при університеті ще 2012 року на підставі бази даних ООН. Тому деякі дані на карті можуть виявитися застарілими.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук