МВС відкрило доступ до реєстру транспортних засобів. Машини з реєстрацією можна перевірити за номерами

Читати на RU

Міністерство внутрішніх справ відкрило доступ до реєстру транспортних засобів. Загалом у реєстрі – 8 407 358 машин. Машини з реєстрацією можна перевірити за номерами. Зокрема, водії можуть дізнатися характеристики авто, дату реєстрації, а також наявність у власника інших транспортних засобів. AIN.UA розповідає як це зробити.

Раніше, щоб отримати інформацію про власника машини, був потрібен запит на сайті МВС і проходження ідентифікації. Тепер інформація повністю відкрита. Щоб нею скористатися, достатньо запустити Opendatabot у месенджері(FacebookViberTelegramSkype) і ввести дані з номерного знака. Також можна завантажити реєстри за 2013-2017 роки на Порталі відкритих даних.

Реестр транспортных средств-1
Реєстр транспортних засобів

До числа відомостей входять:

  • характеристики машини;
  • дата реєстрації;
  • інші транспортні засоби власника;
  • інші машини, яким за останні 5 років присвоювався цей номерний знак.

Крім цього, Opendatabot проаналізували кількість найпопулярніших моделей за кількістю реєстраційних дій за останні 5 років. Лідирують Daewoo Lanos, Volkswagen Transporter, Renault Kangoo, Chevrolet Aveo і Volkswagen Caddy.

Реестр транспортных средств-2

Портал Texty.org.ua створив інтерактивний графік для перегляду реєстраційних відомостей. Можна відфільтрувати автомобілі за областями, типом, маркою, кольором та іншими характеристиками. Там же зазначено, що у 2017 році зареєстрували 64 655 автомобілів 2017 року випуску.

У списку легкових моделей по всій Україні за останні п’ять років лідирують Renault Megane, Volkswagen Passat, Renault Logan, Kia Sportage. Розбивка доступна і за окремими областями. Наприклад, у Києві лідери легкового сегмента: Renault Logan, Volkswagen Polo, Toyota Camry, Toyota RAV4, Skoda Fabia.

Кількість реєстрацій автомобілів за місяцями. Джерело: Texty

Зазначається, що МВС здатне поліпшити набір даних, якщо додасть до нього VIN-номери – унікальний ідентифікатор машини.

У ньому 17 символів, він повідомляє про виробника, характеристики, рік випуску транспортного засобу, знаходження в угоні/розшуку тощо. Це особливо актуально перед купівлею вживаних машин. VIN-номер записується до реєстру під час реєстрації. Зараз платні послуги з перевірки VIN-кодів надають сторонні сервіси. Вони не розкривають, якими базами даних користуються.

Нагадаємо, раніше AIN.UA повідомляв про запуск першого Telegram-бота для оформлення поліса ОСЦПВ.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук