Почитать на выходных: украинский программист в Норвегии, Urban Space 500 в Киеве и школа в Индонезии

8862

В нашем традиционном дайджесте: украинский режиссер о жизни и работе в Голливуде, сотрудник NASA рассказывает, как стать космонавтом, школьники в Индонезии, путеводитель по средневековому монастырю и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Країна статків і довіри: Норвегія з погляду українського програміста

Сама Норвегія не входить у ЄС, працювати у країні без додаткових клопотів можуть тільки громадяни ЄС (і то їм треба реєструватися в поліції, оформити резиденцію). Проте мої зусилля для переїзду теж були мінімальними. Компанія, в якій збирався працювати, має контракт із компанією, яка допомагає іноземцям із переїздами. Зі мною зв’язався їхній представник, попросив прислати список документів (резюме, відсканований паспорт, диплом про вищу освіту, фотографії). Далі мені нічого не належало робити — компанія сама подала мої документи для оформлення резиденції. Лише коли я вже приїхав у Осло в травні, мене зустрів той же представник компанії, разом пішли в поліцію, щоб зареєструватися.

Документи на резиденцію розглядалися впродовж трьох тижнів, я ж у цей час ще відпрацьовував обумовлений місяць на роботі в Іспанії. Потім ще взяв місяць канікул для себе. З компанією домовився, що розпочну 8 травня, за два місяці після того, як прийняв пропозицію. У Норвегії термін відпрацювання — три місяці, тому проблем із тим, щоб приступити до роботи в зручний для мене час, не було. Читати повністю…

Welcome to Hollywood: як українець зняв у США незалежне кіно зі світовими зірками

Спочатку я приїхав в США знімати саме музичні відео і робота з музикантами – це завжди було моє. Мені було дійсно легко з ними спілкуватися, розуміти, що саме їм потрібно. Наші або західні – для мене не було великої різниці на персональному рівні – всі вони врешті-решт звичайні люди і спілкування з ними не є чимось особливим. Що примітно – зазвичай чим більш популярний музикант, тим більш він скромний і відкритий.

Робота з артистами будується по одній і тій же структурі – крім того, що їм має подобатися те, що ти вже робиш, у тебе є тільки один шанс запропонувати їм своє бачення їхньої музики. І якщо ця пропозиція його зачепить, то починається плідний тандем, в якому я намагаюся ще глибше відчути артиста і те, що він вклав в конкретну пісню. Так було з усіма великими артистами, з якими я працював, в тому числі і Jay Z. Читати повністю…

Що змінить нова редакція правопису?

Мова –  це живий організм, і в неї постійно входять нові слова. Понад те, протягом останніх двадцяти років у зв’язку з розвитком технологій з’явилося безліч слів, правила написання яких не визначені в правописі. «Бебі-бум», «онлайн», «блютус» – проблеми з написанням цих слів свідчать про те, що правопис треба було оновити.

У 1928 році в Харкові українські мовознавці ухвалили правопис для всіх українців. Звичайно, він не був ідеальний, але це був перший соборний український правопис – так званий скрипниківський, за підписом міністра освіти Миколи Скрипника. Утім, уже в 1933 році цей правопис заборонили, назвавши його націоналістичним. Якби радянська влада цього не зробила, всі б до нього звикли, і ми б не мали жодних проблем. А так нам нав’язали інший правопис, який суперечить нормам української мови, її фонетико-морфологічним особливостям і здоровому ґлузду. Читати повністю…

Як стати космонавтом? Майкл Хесс із NASA – про відбір та підготовку астронавтів

Людство знову «хворіє» космосом. Минулого року Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) отримало більше 18 000 заявок на 22-й набір у ряди астронавтів. Ця цифра більш ніж вдвічі перевищила попередній рекорд, встановлений ще в 1978 році. У серпні 2017 року NASA оголосило імена 12 щасливчиків, які, можливо, полетять не тільки на Міжнародну космічну станцію, але й на Місяць чи навіть Марс.

Як із тисяч професіоналів відібрати команду найкращих, здатних полетіти у складні космічні місії? Алгоритми відбору розкрив заступник директора Космічного центру імені Ліндона Джонсона (центр NASA для навчання астронавтів та підготовки космічних польотів, Х’юстон, штат Техас) Майкл Хесс на науково-популярній конференції INSCIENCE, яка нещодавно відбулася у Києві. Хесс працює в NASA вже майже 30 років. Він розповів, скільки астронавтів підготувало агентство, як оцінюються вміння кандидатів та яку підготовку проходять майбутні космічні мандрівники. Читати повністю…

Де народжується лідерство

У готельному комплексі у Пущі-Водиці — де багато сонця, зелені й простору — окремо проводять школи для дівчат і для хлопців. Для них розробляють програми, котрі враховують вік і стать підлітків. Ті — слухають лекції, беруть участь у тренінгах, відвідують успішні компанії. Одним словом, занурюються у спілкування з людьми, які знають, як втілювати мрії в реальність. І вчаться того ж.

Учасників кожної школи об’єднують у п’ять команд по десятеро людей. Разом із ментором учасники розробляють проекти своїх локальних шкіл. Щоб потому, як повернуться додому, поділитися отриманими знаннями далі. Кожен учасник має вибрати тему власного проекту, знайти відповідних спікерів, приміщення для заходу, скласти його графік і бюджет. Читати повністю…

Urban Space 500: що з проектом і коли планують відкриття

Urban Space 500 – громадський ресторан, який працюватиме за принципом соціального підприємництва. 500 людей вклали гроші у проект, щоб розвивати його за прикладом івано-франківського Urban Space 100. Ресторан під керівництвом партнера Druzi Cafe поблизу Хрещатика повинні були відкрити у вересні, але наразі його відклали до грудня. The Village Україна цікавиться, на якому етапі перебуває проект і яким чином пів тисячі людей ухвалюють колективні рішення. Читати повністю…

700 языков, семь религий, одна страна. Как учатся школьники в загадочной Индонезии

На Бали — индуистском острове в мусульманской стране — есть система символов приблизительно для всего. По имени становится понятна очередность ребёнка в семье: первенцев называют Ваян (девочек) или Путу (мальчиков). Второго ребёнка — Мади или Кадек, третьего Ньоман или Коман, четвёртого — Кетут, в независимости от пола. Если рождается пятый — всё идёт по второму кругу.

По школьной форме можно определять дни недели: по понедельникам носят красно-белое, по вторникам — синее, по средам — жилеты, расписанные в технике батик, по четвергам — бежевое, пятница — день скаутов, по субботам — спортивная форма.

В школах своё расписание каникул. Единственное, чего придерживаются все балийцы, — 12-летней системы среднего образования. Читать полностью…

Парадокс Соломона: почему легко давать советы, но трудно им следовать — и как стать разумнее

Царь Соломон был третьим еврейским царем и считался образцом мудрости среди своих подданных. Люди преодолевали огромные расстояния, чтобы получить его совет и посмотреть, как изящно сын Давида вертит свое легендарное кольцо с мудрыми гравировками. Но когда дело касалось самого царя, то мудрость покидала его. О том, что кольцо не работало, говорит череда недальновидных решений, которые привели к распаду царства: сотни наложниц, хвастовство своим богатством, пренебрежение воспитанием сына (который в дальнейшем стал тираном), расточительство государственной казны.

Термин «парадокс Соломона» появился в исследовании ученых Итана Кросса, профессора психологии из Мичиганского университета, и Игоря Гроссмана, доктора философии из университета Ватерлоу. Он обозначает ситуацию, когда человек может давать мудрые и эффективные советы другим людям — но сам в критические моменты не может абстрагироваться, дать себе самому совет и последовать ему. Читать полностью…

Конь беспредела

На «Медиуме» лежит немало статей, в которых энтузиасты разбирают «БоДжека» по косточкам с социокультурной точки зрения (моя любимая — с заголовком «Я посмотрел всего «Боджека» за один месяц и теперь хочу умереть»). Рефлексии о поисках счастья, отцах и детях, мужчинах и женщинах — все это неспроста. Ведь «БоДжек» — детище именно этой эпохи. Эпохи признанных психологических проблем, жалости к себе, постоянной переоценки ценностей и сбитых моральных ориентиров.

Формально «БоДжек» — история о проблемном мужчине. Некоторым критикам антропоморфный конь даже кажется единственным достойным наследником главных сериальных антигероев — Дона Дрейпера из «Безумцев» и Уолтера Уайта из «Во все тяжкие». Как и эти двое, БоДжек постоянно принимает неправильные решения, долго выкарабкивается из ямы, а ближе к поверхности срывается обратно. Но в отличие от них — отчаянно хочет стать лучше (в пятом сезоне это вполне буквально заводит его в реабилитационный центр). Читать полностью…

Путеводитель по средневековому монастырю

После 361 года бывший римский солдат Мартин основал под Пуатье общину отшельников, а после 371 года — монастырь Мармутье под Туром. Около 410 года святой Гонорат Арльский создал на одном из ост­ровков в Каннском заливе Леринское аббатство, а святой Иоанн Кассиан около 415 года — монастырь Сен-Вик­тор в Марселе. Позже благодаря усилиям свя­того Патрика и его последователей своя — очень суровая и аскетичная — традиция монашества появилась в Ирландии.

В отличие от отшельников, монахи общежительных монастырей объеди­нялись под властью аббата и жили по уставу, созданному кем-то из отцов. В восточ­но- и западно­христианском мире существовало множество мона­стырских правил  , но самым влиятельным стал устав, составленный около 530 года Бенедиктом Нурсийским для аббатства Монтекассино, которое он основал между Неаполем и Римом. Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения и интересного отдыха! ?

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск