прислать материал
AIN.UA » СообществоЩо таке Burning Man, як туди потрапити і скільки це коштує — розповідає CEO Octogin Олексій Малицький

Що таке Burning Man, як туди потрапити і скільки це коштує — розповідає CEO Octogin Олексій Малицький

5435 12

Якщо зібрати найунікальніші фестивалі світу, то Burning Man точно буде в цьому списку. Щороку в пустелі Блек-Рок штату Невада з’являється ціле місто. У ньому збираються підприємці, мільярдери, моделі, діджеї та просто люди, які шукають нові враження. У цьому році на фестивалі побував Олексій Малицький, CEO Octogin. Він розповів, що саме відбувається на Buring Man, як туди потрапити і скільки це коштує. 

Вперше я почув про Burning Man в 2013 році. Я обирав круті фестивалі, натрапив на цей і захотів поїхати. І ось в цьому році я зробив це. Burning Man не схожий ні на що інше. Це нова релігія, більше схожа на секту, частиною якої ви можете стати. Це релігія для людей, які народились з телефоном, в яких завжди був Google і яких задовбали металеві джунглі.

На мій погляд, на Burning Man ви трансформуєтесь — я поділив це умовно на три рівні. Перший можна назвати споживацьким. Ви приїжджаєте так би мовити туристом: фотографуєте, знімаєте відео. Адже Burning Man це справжній музей сучасного мистецтва: музика, скульптура, світлові інсталяції — і все це відбувається тут і зараз. Ви дивуєтесь кольорам, людям, одягу — тут можна багато чого фотографувати.

Другий рівень полягає в даруванні емоцій — тут це називають гіфтингом. «Фішка» Burning Man — віддавати більше, ніж отримувати. Але парадокс в тому, що чим більше ти віддаєш, тим більше отримуєш. Дарувати можна будь що: фізичні речі як еспресо, морозиво, іграшку або допомогу: ремонт велосипеду, екскурсію, масаж або прибирання сміття. Головне — це позитивні емоції.

На цьому рівні розумієш, що фотографувати взагалі не потрібно.

Третій рівень — бути тут і зараз. Раніше я думав, що я відчував, що таке жити моментом. Але тільки на Burning Man я зрозумів це по-справжньому. І мені здається, що це — найдешевший спосіб відчути, що таке тут і зараз.

Вечірки та інсталяції

Вечірок тут дуже багато — вони йдуть цілодобово. Ми спали по дві-три години, тому що завжди «тусили». Якщо ти їдеш з точки А до точки Б, то будь-хто може тебе запросити поспілкуватися, випити, поїсти. Ти можеш їхати годин п’ять, а можеш взагалі не доїхати і повернутись за два дні. Це нормально.

Інсталяції — окрема тема Burning Man. Їх тут дуже багато — я встиг побачити лише приблизно половину. «Фішка» інсталяції полягає в тому, що зі всіма ними можна взаємодіяти. Як приклад — чуваки привезли літак. Він виглядає як кількаповерховий будинок — там були танцполи, активності. Це виглядало, як би на Burning Man привезли половину Жилянської вулиці в Києві.

Була інсталяція яка запускала хмари розміром з маршрутне таксі, які плили над землею. Як фізично це реалізували я не уявляю, але ти міг зайти в хмару і “літати”. Еко-інсталяція, яка перетворювала всі звуки в сотні відлунь, кімната з дзеркалами, які просто ламали мозок. І так далі. 

Гіфтинг

Як я вже казав, одне з головних правил Burning Man — гіфтинг. На фестивалі майже все безкоштовне, але не тому, що це «на шару». Кожен учасник робить свій гіфтинг — і виходить, що кожен дарує іншим щось своє. Наприклад, кілька років тому на Burning Man приїжджав Марк Цукерберг. Вони зробили табір Facebook і готували для всіх бутерброди.

Я нічого не привіз на фестиваль для гіфтингу, але я збирав сміття. Ніхто тут навмисно не смітить, але буває, що якісь речі просто випадають. З цим пов’язана одна історія. Я їхав і побачив жерстяну банку. Я повернувся і намагався її підняти, але вона була прибита до землі. Виявилось, що це приманка більш досвідчених «бернерів». Вони вибігли і почали мене вітати. Один з них «усиновив» мене (такий рітуал) і дозволив працювати барменом, якщо нікого не буде за барною стійкою, а також ночувати, якщо я захочу.

Наркотики і секс

Є міф, що на Burning Man багато наркотиків та сексу. Але це не так. Якщо ви приїхали самі, то не знайдете там баригу. І дуже ймовірно, що наркотиків ви не побачите. Якщо ви їдете на фестиваль за сексом, то напевно знайдете його. Але це не дуже тут популярно. Так, є будинки для оргій, правда, як на мене, це більш туристичні місця. Оргії там відбуваються не частіше, ніж на Лютеранській чи Шовковичній вулицях в Києві.

На Burning Man багато поліції. Тут діють закони країни, а не штату. Якщо спіймають з наркотиками, випишуть штраф на $2500 — так сталося з одним моїм знайомим. Це може вплинути на видачу вашої наступної візи. Є ще поліцейські під прикриттям. Вони можуть пообіцяти наркотики, не дати їх і оштрафувати. Тому це на власний страх та ризик.

Щоб ще краще зрозуміти, що таке Burning Man — ось опис стандартного дня на фестивалі:

 • 5:00 Їдеш в пустелю на вечірку.
 • 6:30 Зустрічаєш світанок.
 • 8:00 П’єш еспресо в центрі пустелі.
 • 9:00 Снідаєш з незнайомими голандцями.
 • 10:00 П’єш каву (чи шампанське).
 • 11:00 Лягаєш спати.
 • 12:00 Прокидаєшся, бо ти домовився знімати кліп.
 • 12:30 Знімаєш кліп для всесвітньо відомого діджея.
 • 14:00 Катаєшся на 15-метровій гойдалці.
 • 14:30 Йдеш готувати їсти (якщо сьогодні твоя черга в кемпі).
 • 16:00 Ідеш на якусь лекцію чи майстер-клас.
 • 17:00 Їдеш на вечірку.
 • 20:00 Заїжджаєш в чілаут.
 • 21:00 Заїжджаєш в кемп і береш вечірній одяг та вішаєш освітлення на себе і велосипед.
 • 21:30 Виїжджаєш в пустелю, знайомишся з новими людьми, дивишся на арт-об’єкти.
 • 23:00 Чілите десь в барі або на лаунж-зоні.
 • 24:00 Починається новий день і нові пригоди.

Як підготуватись до Burning Man і які речі купити

Прочитайте книжку з підготовки до Burning Man — це така товстенька брошура — тому що це екстремальний фестиваль. Також подивіться кілька відео. Готуйтесь, зважаючи на особливості вашого організму. Все це допоможе вижити, без перебільшень, тому що померти на Burning Man — простіше простого.

Є п’ять речей, без яких ви не виживете на Burning Man:
 • Взуття. Не економте на ньому. Вам потрібно буде завжди ходити, їздити — це дуже важливо.
 • Рюкзак на три літри з водою. Такі, наприклад, випускає фірма CamelBak. Якщо хочете зекономити, купіть літрову пляшку і приладнайте до неї шнурок, щоб вона висіла. Це зручно.
 • Лижна маска. Минулого року не було піщаних буревіїв, а в цей раз їх було десь п’ять. В цей час видно всього на 10-15 метрів вперед. Якщо вас застала буря без маски, то лягайте на землю і плачте — це максимум, що ви зможете зробити.
 • Пов’язка на обличчя — щоб пилюка не потрапляла до рота.
 • Металева чашка з ланцюжком, щоб було зручно її возити. Чашка потрібна для того, щоб вам налили випити, кинули в неї їсти, або поділились водою, якщо вона у вас закінчилась. На Burning Man перевіряють вік, тому зробіть копію прав, заламінуйте їх і прикріпіть до чашки.

Весь список виглядає приблизно так:
 • Поясна сумка та рюкзак ($35-50). 
 • Жилетка або шуба ($80 за одну, бажано взяти дві). Ви бачите багато фотографій з шубами і питаєте себе: навіщо вони в пустелі? Але тут тепло не затримується, тому вночі дуже холодно. Також потрібна шапка з полями ($20).
 • Сім футболок ($5-7 за штуку), одна-дві кофти з довгими рукавами ($20), худі ($30) та кілька пар лосін ($15 за штуку). Так, лосіни — це найзручніший тут одяг, тому що в них не буде попадати пилюка і натирати. Також візьміть шльопки ($15), десять пар довгих шкарпеток та десять пар нижньої білизни ($10). 
 • Велосипед ($100), акумулятори ($25), вазелін і локер для нього ($20). До велосипеда бажано примотати велику іграшку або довільним чином виділити його серед сотень інших таких велосипедів. На парковці може стояти 200-500 вєліків і потрібно знайти свій. Якщо на ньому немає характерних ознак, які видно з далеку, то пошуки будуть забирати дуже багато часу.
 • Сонцезахисний крем, багато вологих серветок (по пачці на день), гігієнічна помада (все — $40).
 • Багато води. На двох ми використали десь 160 літрів. Краще купувати баклажки об’ємом в три галони ($3,5-5 за 3 галони).
 • Зіпер-мішки, скотч-дактейп, ящики для зберігання одягу ($40).
 • Тенісний м’яч ($15). Ви в пустелі і коли ви ставите велосипед на ніжку він може потрапити на пісок і впасти, якщо ви до ніжки прикрутите тенісний м’яч, тоді велосипед буде стійкішим. Також якщо у вас палатка і ви прибиваєте її до землі, стандартні кілки не підходять, купуйте додаткові довгі кілки, на їх кінці потрібно ставити тенісні м’ячі, щоб люди не дряпали ноги. Це дуже боляче і рана може загостритись.
 • Снеки та сойлент ($4 за пляшку). Снеки корисні, щоб просто отримувати калорії — на Burning Man я часто забував поїсти і вони рятували. Сойлент — рідина, яка заміняє сніданок, модна в Сан-Франциско. Купіть хоча б по дві штуки на день, зайвим не буде. 
 • LED-світло на одяг, та ліхтарі на велосипед і голову ($50). Це дуже важливо для безпеки — ви повинні бути максимально помітні у темряві, щоб вас не збили на велосипеді чи автівці. Також візьміть 50-100 батарейок. 
 • Близько десяти сміттєвих пакетів ($7), каністри для бензину ($80), тент, щоб накрити машину ($25). 
 • Зимовий спальник, бо літнього буде мало ($40) та каримат ($10). 
 • Їжа. Нам в кемпі огранізовували їжу два рази на день — це коштувало $450 за усі дні. Ті, хто не платить за це, зазвичай бере із собою сухпайки, снеки та горіхи. 

Все це — крім шуби і взуття — можна купити в Walmart. Власне, саме так ми і зробили. Коштувати це буде десь $1000. 

Де купити квитки і як доїхати

Квитки продаються на сайті, не більше ніж два в руки. Як правило, вони закінчуються за лічені хвилини, і сайт зависає. З цих причин продаж квитків ділиться на дропи, які відбуваються з різним інтервалом. Перед дропом потрібно зареєструватись на сайті, а також зареєструватись на конкретний дроп. І тоді, якщо ви зайдете в перші хвилини дропу і вам пощаститить, у вас з’явиться можливість придбати два квитки.

Звичайний квиток на Burning Man коштує $425, ми взяли за $500 у людини з нашого кемпа. Є квитки, які можна купити просто на сайті без реєстрації. Але їх вартість складає $1200. 

Найкраще всього з України летіти до Сан-Франциско — це коштує $700 в один бік. Звідти до Burning Man можна доїхати на автомобілі за 8-10 годин. Ми виїжджали з Лос-Анджелесу, авто зняли приблизно за $650 доларів на сайті U-Haul.

Одразу оберіть кількість миль, яку ви плануєте проїхати. Ми оплатили 1400 миль, що серйозно зекономило гроші. На бензин ми витратили приблизно $500. Раджу застрахувати авто за $140. Також ми заплатили штраф в $130 баксів за запізнення з поверненням. І ми мили машину після Burning Man приблизно три години — це плюс $30-40.

Скільки це коштує

Взагалі вся подорож обійдеться у $3000-5000. Це з квитками на літак для однієї особи, якщо подорожуєте удвох — бо так можна зекономити на машині. Але це найдешевший варіант. Якщо ви хочете більше комфорту, можна привезти з собою житловий автофургон, так звані RV. Оренда фургону обійдеться від $5000 плюс збір за авто на фестивалі — $80. 

Мільярдери приїжджають на великих фургонах та платять $70 000 за безліч послуг — приготування їжі, джакузі, власну чілаут-зону. Але бюджет жодним чином не впливає на враження від фестивалю.  

Висновки

Є два способи, як проводити час на Burning Man. Перший — їздити за розкладом на конкретні вистави, івенти. Другий — їхати просто туди, куди кличуть відчуття. І я раджу обрати другий варіант.

Також я не раджу вам їхати на Burning Man, щоб відірватись. Краще їдьте з метою побувати на іншій планеті і стати інопланетянином. Це буде напевно вашим першим враженням у житті, коли ви будете мати можливість фотографувати, але не захочете цього робити.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

12 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
Yaroslav Korets

Ребята, за RV ненужно ничего доплачивать организаторам. "За це треба буде доплатити $1200 організаторам Burning Man. " - эта информация не отвечает действительности, пожалуйста удалите это из текста.

Автор
Yakushenko Artem

Я уже не первый раз замечаю такого рода "неточности" на ресурсе.

>Це релігія для людей, які народились з телефоном, в яких завжди був Google і яких задовбали металеві джунглі.

Чего-чего?? Этот фестиваль уже лет 30 проводится! Какие телефоны, какой гугл????

Yaroslav Korets

Меня это тоже смутило, но это личное мнение автора. Тут прикол в том, что это в том числе "религия" людей, которые придумали Гугл и телефон))

Anton Karpenko

Круто, поздравля!

@vitalygolovanoff

Я обирав круті фестивалі
Дальше не интересно было. Дрочер из Дрогобыча

Oleksiy Malytskyy

не уявляю, як ви дізнались про ці 2 факти "Дрочер з Дрогобича" з даної статті. Але практикую з 14 років і в принципі задоволений цим статусом. Знімає напруження у деяких випадках навіть стабілізує роботу головного мозку, всім раджу.

@vitalygolovanoff

Да? Может какими секретами релакса подлитесь?

Много несоответствия в статье.
"Найкраще всього з України летіти до Сан-Франциско — це коштує $700 в один бік." - билеты в обе стороны Kyiv - LA - Kyiv = $460, Kyiv - SF - Kyiv = $520. Атобус Burner Express в обе стороны $160.
У автора большие не точности в ценах.
Вменяемый и реальный бюджет всей поездки включая все = $2000-$2500.

"розповідає CEO Octogin Олексій Малицький" - нарушение принципов уже в самом заголовке. Пиар конторы за счет Бернин мена. Какая разница сотрудник или владелец какой конторы ездил что бы рассказать свои впечатления?
"розповідає Олексій Малицький" - так не нарушает принципы. На Берне нет должностей, регалий, статусов и тд

"Тут діють закони країни, а не штату." - Там действуют Федеральные законы, потом законы Штата, потом законы округа.

Поиск

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: