Почитать на выходных: проблемы транспорта в Киеве, путешествие с alyona alyona и три текста о Тарантино

3583

В нашей традиционной подборке: украинская семья о релокейте на Мальту и возвращении в Украину, большое интервью с ведущей Ярославой Кравченко о театре, что убили стримминговые сервисы и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Країна сієсти: подружжя українських програмістів про переїзд на Мальту й причини повернення додому

Навесні 2015-го Андрій Почекайлов та Ольга Троян переїхали на Мальту, пройшовши співбесіди в компанії KPMG Crimsonwing. Тоді вони ще не були одружені, і єдиним способом переїхати разом було знайти роботу в одній країні. Шукали можливостей пожити за кордоном і спробувати освоїтися в новій культурі. Вибір зупинили на Мальті, як на країні, що потребувала IT-талантів з-за кордону. Справжнім викликом стало вже саме подання документів: у країні не найпростіша візова політика, тож цей процес затягнувся на чотири місяці. Уже згодом Андрій та Ольга побачать, що це далеко не єдиний вияв неспішности на Мальті. Проживши рік в острівній країні, вони повернулися додому. Головні причини — вища культура розробки програмного забезпечення й більші заробітки.

Нині вони два роки як одружені. Андрій працює Senior Developer у компанії Global Mediator, Ольга — Senior Developer в Infopulse. В інтерв’ю для DOU Андрій та Ольга розповіли, як жили й працювали на Мальті та чому зрештою вирішили повернутися в Україну. Читати повністю…

Чому в Києві все погано з транспортом і що з цим робити: інтерв’ю з транспортним експертом

Дмитро Беспалов – генеральний директор компанії А+С Україна і радник заступника голови Київської міської державної адміністрації з транспортного планування. У 2017 році ми запитували у транспортного експерта, які проблеми сполучення у місті є головними і як їх можна вирішити. Два з половиною роки потому The Village Україна запитує у Беспалова про статус основних проєктів, шляхи розв’язання проблем і шанси на зміни. Читати повністю…

Баришівка та Переяслав від alyona alyona

Відома реперка Alyona Alyona знайомить нас одразу з двома рідними для себе населеними пунктами – Баришівкою та Переяславом-Хмельницьким. Переяслав називають містом музеїв, про Баришівський суд вже чув кожен, але ми спробуємо розповісти вам про ці місця з невідомого боку. Разом із героїнею подорожує між Баришівкою та Переяславом засновник проекту Ukraїner Богдан Логвиненко. Читати повністю…

Как я выиграла $2000 на путешествие и два месяца в одиночку каталась по Европе

Больше всего мне понравилось на Мадейре. Там горы, водопады, океан и кайфовые дороги с тоннелями. Там не бывает ни слишком жарко, ни слишком холодно — идеальный климат. Есть места, куда можно добраться только на лодке. Лучшее место для настоящих исследователей. А еще есть лесные тропы и левады, через которые можно делать сумасшедшие трекинги на несколько дней.

Это было мое первое длительное путешествие, но мне сразу же повезло попасть на извержение вулкана на Сицилии и землетрясение в пять баллов в Афинах. Читать полностью…

Театр починається з Кравченко: як одна Ярослава і «Диким» керує, і в шоу Щура бешкетує

Ярослава Кравченко – телеведуча шоу «#@)₴?$0 з Майклом Щуром» і засновниця Дикого театру. В першій ролі вона розповідає українцям про актуальні новини та сенси через гумор, а в другій є ідеологинею жорстких та натуралістичних вистав, які піднімають важливі проблеми суспільства. Для циклу інтерв’ю «Надлюдський фактор» Platfor.ma поговорила з Ярославою про те, чому йти з театральної зали під час вистави – це нормально, а також про те, чому гугління грудей може призвести до рівності. Читати повністю…

Музична критика, субкультури, цінність: що «вбили» стрімінгові сервіси

Я пам’ятаю смак музики. Я не застав СРСР і заборони на продаж вінілових платівок. Я почав слухати музику років з трьох на вініловому програвачі. Спочатку це була класика — Моцарт, Вівальді, Крейслер, але я не міг вибирати.

У середині 90-x в сім’ї з’явився перший аудіомагнітофон — Panasonic RX-CT810. Колега мого батька пішов далі — переписував нам музику на касети з CD-магнітофона. І навіть робив власні добірки на наш смак. Таким був мій перший стрімінговий сервіс і звали його «дядя Льоня». Читати повністю…

«90210»: ребут здорової людини чи ТВ-лакейство?

Якщо ви чекали на історію в дусі «Брендон, Бренда, Келлі та ко 20 років потому», наголосимо ще раз: новинка не є сиквелом «Беверлі Гіллз 90210», вона розповідає про возз’єднання оригінального акторського складу та спроби зірок шоу зняти його ребут. (Так, це ребут про ребут, і не кажіть, що сучасне ТБ зайшло занадто далеко.) Джейсон Прістлі, Шеннон Доерті, Торі Спеллінг і решта учасників банди грають белетризовані версії самих себе в режимі «криза середнього віку, зірка згасла, семеро по лавках». Торі знімається у провальному реаліті. Габріель Картеріс ніяк не може звикнути до ролі бабусі. Єн Зірінг перетворився на качка-«інстагуру». Браян Остін Грін одружений на селебріті, яка у всьому його затьмарює. Читати повністю…

Як Квентін Тарантіно вибирав музику для фільму «Одного разу в Голлівуді»

Літо 1969-го увійшло в історію водночас як літо любові та літо звірських вбивств банди Чарлі Менсона, і все це — під кислотну суміш поп-музики та психоделії, яка ЛУНала з кожного радіоприймача. Саме в цій атмосфері розгортається нова історія режисера Квентіна Тарантіно, і музика грає в ній важливу роль.

Мері Рамос — музична супервайзерка, яка працює з Квентіном від часів його дебютного повного метру 1992-го «Скажені пси» — називає новий саундтрек капсулою часу. Сам же Тарантіно розказав більше про музичне оформлення «Одного разу в Голівуді» у великому інтерв’ю для ресурсу Discogs. Наводимо ключові цитати. Читати повністю…

Жги их, Рик Далтон! Что общего у Тарантино и Marvel

Оценивать «Однажды в… Голливуде» Квентина Тарантино в отдельности от предыдущих его фильмов — все равно что писать рецензию на «Железного человека 3», никогда не листав комиксов. Продолжая эту аналогию, нужно вспомнить, что такое вселенная Marvel.

Marvel — корпорация, владеющая правами на более чем 5 тысяч героев комиксов. Фильмография Marvel насчитывает уже 28 кинокартин, еще 7 — в стадии разработки. Все они производятся отдельными фазами, каждая из которых обновляет статус-кво в соотношении злодеев и супергероев.

Marvel — монструозный конвейер. В эпоху, когда эта и прочие франшизы порабощают режиссеров, Тарантино остается одним из немногих, кто еще держит удар. Отчасти потому, что свою собственную киновселенную он начал творить задолго до того, как это стало мейнстримом.

Один из примечательных элементов этого вымышленного мира — сигареты Red Apple, реклама которых появляется в «Однажды в… Голливуде» после финальных титров. Пачка этой вымышленной марки фигурирует в каждой ленте Тарантино. Сами фанаты любят искать и находить связи между его фильмами. Есть, например, версия, что в кейсе из «Криминального чтива» отсвечивают бриллианты из «Бешеных псов».

Тарантино и сам охотно рассуждает на тему единой вселенной, где сосуществуют абсолютно все герои его картин. Читать полностью…

За крок до ненависті: чому авторському кіно не потрібно, щоб його любили

Дев’ятий фільм Квентіна Тарантіно виявився дуже контроверсійним для публіки. Завдяки величезному медіа-охопленню нова стрічка режисера отримала найбільшу з поміж усіх його робіт аудиторію, яка раптом зіштовхнулася з неочікуваним — замість динамічної, стрімкої і іронічної картини вони побачили неспішну та дуже інтимну рефлексію за епохою США до Менсона. Саша вже це описала у рецензії, ми встигли обговорити усі аспекти «Одного разу в Голлівуді» у подкасті, але останні «священні війни» у соцмережах мене зачепили неочікуваним аргументом — на думку деяких авторів, Тарантіно попросту розлюбив свою публіку, адже дев’ята стрічка її не розважає. Тож у мене є для вас кілька слів. Читать полностью…

Протесты в Гонконге — самое интересное, что сейчас происходит в мировом протестном движении. И вот почему

С начала июня в Гонконге проходят массовые протесты против законопроекта об экстрадиции. В случае принятия закон позволит выдавать Китаю жителей Гонконга, которых подозревают в преступлениях на территории КНР. За два с половиной месяца в список требований протестующих добавились проведение всеобщих выборов, создание комиссии для расследования законности действий полиции и амнистия участников акций.

Гонконгцы не боятся полиции и придумывают новые тактики протеста. Сейчас за ними наблюдает весь мир, и на это есть несколько причин. Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск