Почитать на выходных: украинец в CERN, сколько стоит лечиться от коронавируса и черный пиар

2871

В нашем карантинном дайджесте: история семьи патологоанатомов, физика для путешественников во времени, что такое QAnon и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Український науковець — про експерименти CERN, роботу з суперкомп’ютерами та дослідницькі виклики

В академічній сфері міграція людей є нормальним явищем. Хтось працює у своїй країні, з моєї робочої групи декілька британців працюють у німецьких і норвезьких університетах, лабораторіях; німці, французи, нідерландці і японці — в американських, німецьких і португальських; італійців і китайців можна зустріти скрізь. Головне для власного розвитку — працювати разом з найкращими представниками галузі. Під час написання дисертації я звернувся до наукового керівника з метою пошуку місця, де можна було впровадити її результати. Мені вказали на Інститут теоретичної фізики ім. Боголюбова, з якими було налагоджено наукові контакти. Своєю чергою, цей інститут мав зв’язки з Європейським центром ядерних досліджень (CERN). У 2011 році я з’їздив до їхньої літньої школи CSC (CERN School of Computing), яка відбувалася того року у Копенгагені в інституті Нільса Бора. Навчатись і просто перебувати в лабораторіях, де працювали нобелівські лауреати — це незабутнє враження.

2014 року я завдяки інституту ім. Боголюбова вирушив до Женеви, до CERN, на тримісячне стажування в експерименті ALICE (A Large Ion Collider Experiment). Це спеціалізований експеримент на Великому адронному колайдері. Там досліджують умови існування матерії в перші частки секунди після Великого вибуху. Читати повністю…

Скільки коштує лікувати COVID-19 у Києві

На лікування одного пацієнта в лікарні держава в середньому витрачає 20 тисяч гривень. При госпіталізації пацієнт може безкоштовно пройти тестування на COVID-19 та лабораторні дослідження, отримати медичну допомогу, консультації лікарів і всі необхідні медикаменти, а також кисневу підтримку, інтенсивну терапію та підключення до апарату штучної вентиляції легень або екстракорпоральної мембранної оксигенації за необхідності.

Якщо ж людина лікується вдома, вона може безкоштовно звернутися до свого сімейного лікаря, отримати направлення на безкоштовний ПЛР-тест на COVID-19 і комп’ютерну томографію (КТ) за необхідності. Лікування вдома потрібно оплачувати самостійно. Читати повністю…

Что спрашивают на behavioral и system design интервью, или Как я попал в Facebook

Несколько недель назад я начал работать в Facebook, и хочу поделиться субъективным мнением о том, как подготовиться и успешно пройти собеседование.

Я пишу эту статью по двум причинам. Во-первых, в интернете очень много информации о том, как подготовиться к техническим собеседованиям, но очень мало — о behavioral и system design интервью, а это половина процесса. Во-вторых, если бы я знал обо всем, о чем пойдет речь ниже, то еще 12 лет назад устроился бы в Google, а в прошлом году не провалился бы в Amazon. Надеюсь, мой опыт кому-то пригодится. Читать полностью…

«У нас, мабуть, сталева психіка»: це подружжя патологоанатомів

Денис Махновський та Оксана Бурбулевич – патологоанатоми. Вони почали стосунки під час навчання та згодом одружились, зараз виховують трирічну доньку. Обоє працюють у київських лікарнях, мають п’ять років досвіду роботи за фахом. Розповідають, що стати патологоанатомами вирішили ще в дитинстві – на Оксану повпливав містичний серіал, а на Дениса – містична література.

Відразу пояснюють, що робота патологоанатома й судмедексперта – це дві різні професії. Патологоанатом – це лікар, що проводять розтин і досліджує тіла людей, які померли від якогось захворювання у лікарні. Судмедексперт – фахівець, що розтинає тіла людей, які померли поза лікарнею: від насильства, нещасного випадку або будь-яких інших випадків, коли є підозра на насильство, а до з’ясування обставин залучаються правоохоронці. І патологоанатом, і судмедексперт також працюють у лабораторії.

Говоримо з Оксаною та Денисом про страхи, смерть, стереотипи та проблеми професії. Запитали також, як вплинула на роботу епідемія коронавірусу. Читати повністю…

Соцсети запретили контент про QAnon. Что это за теория заговора и как она связана с Трампом

TikTok вслед за Twitter, Facebook и YouTube запретил распространять на свой платформе идеи QAnon — одной из новейших теорией заговора, которая стремительно набирает популярность. За время пандемии у неё стало ещё больше последователей.

В США конспирологи считают, что Трамп борется с педофилами из Демократической партии, в других странах теорию адаптируют под себя. Несмотря на то, что ФБР объявило QAnon террористической угрозой, некоторые политики открыто поддерживают эти идеи. Читать полностью…

Що таке чорний піар та інформаційні атаки

Інформаційні атаки використовують не тільки політики. Їх першочергова мета — зіпсувати імідж опонента, а тому до так званого чорного піару вдаються й бренди та компанії. Детально спланована інформаційна атака справді може нанести значних репутаційних збитків. Але якщо правильно на неї зреагувати, у поганому світлі опиниться передусім замовник атаки.

Сьогодні ми розповідаємо про те, чому чорний піар використовують у бізнесі, як діяти бренду в такій ситуації та наводимо приклад з репутаційним скандалом навколо Джоан Роулінг. Читати повністю…

Дивись і вчись: чому важливо вивчати фотографію, перш ніж почати знімати

Скільки потрібно надивитися, щоб уже почати знімати своє, оригінальне? Про це сперечаються теоретики і практики, новачки і викладачі, адже фотографія здається однією з найбільш профанних сфер культури. Мовляв, натискати на кнопку може кожен, а ти спробуй на заводі за верстатом постояти.

Тарковський в одній зі своїх лекцій нарікав на те, що кіно знімати дуже складно, — крім знань потрібні техніка, матеріали і неминучі інвестиції. Фотографія теж довго чекала, щоб нарешті стати доступною, а в підсумку перетворилася на сміття під ногами. Надії Тарковського не виправдалися: великих майстрів не побільшало тому, що їх уже не зупиняє економічний бар’єр. Навпаки — фотографія стала розхлябаною, розгнузданою, її виробляють усі, але вона не цікава нікому. Читати повністю…

Убить дедушку и выжить. Что позволяет физика путешественникам во времени

Усилиями кинематографистов словосочетания «кротовая нора», «парадокс убитого дедушки» и «горизонт событий» вошли чуть ли не в лексикон повседневного общения. Когда Кристофер Нолан работал над «Интерстелларом» и «Доводом», его консультировал нобелевский лауреат Кип Торн — значит ли, что современная физика уже разрешила путешествия во времени, и их реализация лишь вопрос технического прогресса? А как же быть с известными временными парадоксами и нарушенными причинно-следственными связями?

Путешествия во времени это сложная, но в данный момент умозрительная концепция, которая волнует фантастов, философов — и физиков-теоретиков. Пока одни ищут красивые (и хотя бы в первом приближении самосогласованные) истории, вторые решают вопросы свободы воли в условиях причинно-следственных петель, физики пытаются путешествия во времени либо окончательно запретить, либо наоборот, согласовать их с научной парадигмой. В ведущих научных журналах регулярно выходят статьи, так или иначе связанные с возможностью сложных перемещений во времени и попытками согласовать их с базовыми принципами классической и квантовой физики. Читать полностью…

Наркокартель отправил самодельную подводную лодку и трех моряков через Атлантику с кокаином на 100 млн долларов. Они едва не погибли и едва не скрылись от полиции

Латиноамериканские наркокартели использовали самодельные подводные лодки для контрабанды кокаина еще с 1990-х. Но до сих пор они доплывали максимум до США. В конце ноября прошлого года подобную субмарину с тремя тоннами кокаина обнаружили у побережья Испании. После долгого международного расследования выяснилось, что правоохранители впервые захватили наркосубмарину, которая пересекла Атлантический океан. Трое членов экипажа провели больше 20 дней в тесном отсеке с упаковками кокаина, чуть не утонули, но смогли доплыть до Европы. «Бабель» пересказывает большой материал The Wall Street Journal о том, как наркоторговцы Южной Америки осваивают новые каналы поставок в Европу и как и где строят подводные лодки для контрабанды, а также о маршруте и истории путешествия первой известной трансатлантической наркосубмарины. Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск