Як стати кур’єром Bolt Food – інструкція

Читати на RU

29 жовтня 2020 року сервіс Bolt запустив у Києві доставку їжі Bolt Food. Як повідомляють у самій компанії, з моменту запуску кількість ресторанів-партнерів подолала позначку в 600 закладів, а зростаюча кількість користувачів дає змогу щотижня збільшувати замовлення більш ніж на 50%.

Надалі компанія планує запустити сервіс в інших містах України, а також поступово розширює зону покриття в столиці. Журналіст AIN.UA розповідає детальну інструкцію, як стати кур’єром Bolt Food, що для цього потрібно і скільки можна заробляти.

Як стати кур’єром

Реєстрація

Щоб підключитися до Bolt Food, потрібно перейти на сайт компанії і заповнити заявку. У ній необхідно вказати контактні дані, а також вибрати вид транспорту, на якому планується робота в сервісі. Варто зазначити, що в Bolt Food немає піших кур’єрів – доставка здійснюється на особистому транспорті (авто, велосипедах або мопедах).

Зображення в матеріалі: Bolt Food

Крім цього, у Києві є два інформаційно-консультаційні центри Bolt Food. Вони займаються видачею інвентарю, консультуванням з питань, пов’язаних з Bolt Food, а також здійснюють підключення кур’єрів. Центри знаходяться за адресою вул. Сумської, 1 та вул. Бастіонна, 2.

Тестування та інфосесія

Після того як кур’єр залишив заявку, він отримує навчальну інформацію про те, як працює система Bolt Food і які документи потрібні для подальшої реєстрації. Далі кандидату пропонується пройти тест на розуміння системи Bolt Food.

Успішне проходження тесту дає змогу забронювати час для навчальної сесії в інформаційно-консультаційному центрі. На ній представники Bolt Food більш детально розповідають про особливості сервісу і відповідають на запитання кур’єра. Також проводиться перевірка документів для остаточної реєстрації.

Примітно, що почати працювати в сервісі можна тільки досягнувши 18 років. Крім цього, кур’єр повинен обов’язково мати медичну книжку.

Як розповіли AIN.UA в компанії, у більшості випадків за наявності всіх необхідних документів, кур’єра реєструють протягом доби.

Які документи потрібно підписувати

Кур’єр єром є учасником платформи Bolt Food. Після реєстрації, він надає послуги клієнту згідно з публічною офертою, пояснили в компанії.

Що треба для роботи

Для роботи кур’єром необхідно купити фірмову сумку Bolt, вартість якої на момент публікації матеріалу – 1200 грн. При цьому, оплату за сумку знімають частинами з виплат кур’єру протягом декількох місяців. Після припинення співпраці з Bolt Food компанія може повернути гроші за сумку, якщо кур’єр приносить чисту сумку в хорошому стані.

Команда сервісу запустила ініціативу, спрямовану на зниження кількості відходів. В її рамках кур’єр може принести стару сумку будь-якого бренду й отримати сумку Bolt Food з компенсацією 70% від її вартості. Стару сумку заберуть і перероблять.

курьер Bolt Food-4

Крім сумки кур’єр повинен мати засіб пересування – велосипед, мопед або автомобіль. Також необхідний смартфон. Якщо кур’єр пересувається на велосипеді чи мопеді, для роботи йому необхідно мати водонепроникний тримач для телефона, зарядний пристрій, шолом, бездротові навушники, дощовик. Ті кур’єри, які пересуваються на авто, також повинні забезпечити безперебійну роботу телефону.

Компанія не надає кур’єрам транспорт для роботи. Кур’єри можуть використовувати особисті засоби пересування або орендувати транспорт за бажанням. При цьому, Bolt не покриває витрати на бензин.

Як працювати

Графік

Кур’єри служби можуть самостійно складати графік роботи і приступити до доставки в будь-який зручний час. Для цього необхідно зайти в додаток і почати приймати замовлення. Чим більше замовлень доставить кур’єр, тим вищий його дохід, уточнюють у Bolt Food.

Показники ефективності

Серед основних показників за якими компанія вимірює ефективність роботи кур’єра:

 • час доставки;
 • відстань доставки;
 • кількість доставлених замовлень за визначений період часу

Одними з найважливіших показників є відгуки та рейтинг. За низькі оцінки та негативні відгуки кур’єра можуть відключити від сервісу, після чого він не зможе здійснювати замовлення. Крім того, обліковий запис можуть заблокувати в разі будь-якого порушення правил сервісу, через низьку активність, шахрайство і підміну кур’єра.

курьер Bolt Food-3

Комунікацією з кур’єрами займається Служба підтримки Bolt Food. Зокрема, аналізує негативні відгуки та звернення клієнтів.

Застосунок для кур’єрів

Кур’єри сервісу працюють у спеціальному додатку. З його допомогою вони можуть починати і закінчувати робочий день, приймати замовлення і бачити інформацію про їхній статус, переглядати карту. Крім цього, доступна інформація про суму зароблених коштів.

курьер Bolt Food-2

Для того, щоб почати приймати замовлення, достатньо натиснути кнопку «Онлайн режим» і вибрати спосіб доставки. Коли в додатку з’являється нова заявка, кур’єру дається 1 хвилина на те, щоб її прийняти або відхилити.

курьер Bolt Food-1

Страхування

Робота в службі передбачає оформлення медичної страховки. Для цього Bolt Food співпрацює з сервісом Ensuria і компанією Uniqa, які в рамках спеціальної програми надають кур’єрам страховий захист і консьєрж підтримку 24/7.

Оплата замовлень

Під час карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу, всі замовлення оплачуються клієнтом за безготівковим розрахунком. Таким чином, інструкції для кур’єра не передбачають роботу з готівкою та особистою оплатою замовлень у ресторані.

Час доставки

Компанія не обумовлює конкретний час, за який кур’єру необхідно здійснити доставку. Серед причин: різна тривалість приготування страв рестораном, а також відстань, яку має подолати кур’єр. Середній час доставки в Києві — до 35 хвилин.

Причини, через які кур’єр може відмовитися здійснювати замовлення:

Кур’єр може відмовитися прийняти нове замовлення на доставку. У тому разі, якщо він уже прийняв замовлення, скасувати його можна лише з певних причин. Серед таких у компанії виділяють нещасний випадок на дорозі або серйозні проблеми зі здоров’ям, що не дозволяють кур’єру здійснити доставку. Замовлення також може бути скасовано, якщо користувач не з’явився або не перебував за адресою доставки.

Скільки можна заробляти

Як AIN.UA розповіли в сервісі, дохід кур’єра Bolt Food може становити до 45000 грн на місяць. За одне замовлення кур’єр отримує 25 грн + 7 грн/км. Заробіток залежить від кількості виконаних замовлень і активності кур’єра.

Щоб отримувати більше в компанії рекомендують:

 • здійснювати замовлення в місцях з великим попитом на послугу доставки;
 • працювати в пікові години (у робочі дні – 11:30-13:30 та 17:00-20:30, вихідні — 12:30-15:30 та 17:00-20:30);
 • очікувати замовлення в локаціях, де багато ресторанів;
 • залишати застосунок відкритим весь час, щоб збільшити шанси на отримання замовлення.

Кур’єр може також отримувати чайові від клієнтів. Оскільки наразі в додатку Bolt Food не передбачена можливість надіслати чайові, кур’єр може приймати кошти тільки готівкою.

Виплати

Кур’єр може отримувати виплати на картку будь-якого банку. Вони здійснюються раз на тиждень — з понеділка 00:00 по неділю 23:59. Терміни надходження коштів на картку залежать від швидкості обробки платежу банком. Зазвичай цей процес займає 1-2 дні.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук