Почитать на выходных: Шевченко-художник, будущее Бессарабки и гайд по соли

1662
1

В нашем традиционном дайджесте: как работает «Радіо Поділ», интервью с пиар-специалистом Анной Давиденко о социальной ответственности знаменитостей, будущее аудиоконтента, карьера Зендеи, проблема устойчивости к антибиотикам и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Шевченко, ти — космос. Про Тараса як про художника

Шевченка в першу чергу сприймають як поета-революціонера, він — Кобзар і взагалі наше все. Але в Тарасі ніби жило два творці, і другий — художник — ніколи не зображував самого себе серйозним і насупленим, як на більшості знайомих нам портретів, а іноді малював навіть абсолютно голим. Також він писав як дві краплі води схожих одна на одну панянок з пишними формами і, здається, був не ідолом, а живою людиною. Олександр Ляпін розповідає про Шевченка як про художника-лірика, який фіксував своє життя і захоплювався жіночою красою. Читати повністю…

Як працює спільнота подкастів «Радіо Поділ»

На початку існування «Радіо Поділ» прагнули поширювати свої цінності через спільноту, створити інфопростір для обговорення недоліків і труднощів таких організацій. Уже далі — залучати однодумців, які розуміють соціальний контекст та готові усвідомлено говорити про власні проєкти чи з власних сфер. Це головні умови для тих, хто хоче стати частиною «Радіо Поділ». І почуття гумору, звісно.

Серед авторів спершу переважали люди, яких Павло знав особисто і тому довіряв їм. Однак зараз засновники «Радіо Поділ» намагаються не перетворювати спільноту на «свій скарб», аби не заважати її розвитку. Читати повністю…

«У 2021 році як артист ти не можеш займатися виключно музикою», – PR-менеджерка Анна Давиденко

Піаритися добре для будь-яких благодійних фондів. Мені дуже хочеться, щоб це нарешті почули.

Якщо ви не хочете активно допомагати, працювати руками й збирати гроші, ви можете просто написати будь-якому фондові та поділитися новиною про нього.

Навіть найбільшим фондам не вистачає медіаохоплень. Тож, що більше людей дізнається про фонд, то більше захочуть прийти й допомогти. Читати повністю…

Як зробити свій IT-курс на Udemy і чи воно того варте

Перед створенням курсів я сподівалася на отримання пасивного доходу. На жаль, це не справдилося. Щомісячні надходження від курсу незначні, щоб ставитися до них серйозно. Так, у мене вузькоспрямована тема, але річ і в слабкому маркетингу. Можливо, у вас буде інший досвід, проте я б не радила покладати великі надії на фінансову віддачу, адже заробити пристойні гроші на Udemy нелегко. Далі поговоримо про це більш докладно. Читати повністю…

Бессарабку знову пропонують зробити пішохідною. Як і для чого це робити?

Бессарабська площа розташована між Хрещатиком, бульваром Шевченка, Великою Васильківською, Крутим узвозом і Басейною.

Навколо Бессарабського ринку сходяться три автомагістралі, навколо неї утворилася транспортна розв’язка без інклюзивності для інших учасників дорожнього руху. Наприклад, на Бессарабці немає смуг для громадського транспорту, велодоріжок і маршрутів для пішоходів.

Протягом п’яти років у Києві йде дискусія про реконструкцію Бессарабки. Серед варіантів: зробити площу пішохідною повністю або частково. Читати повністю…

У чому інтерес, слабкі сторони та майбутнє Clubhouse

Через те, що аудіоконтент простіше створювати, з’являється більше порожнього контенту, більше «шуму», бесіди затягуються на години. Цю проблему можна спробувати вирішити обмеженнями: регулювати час «біля мікрофона», щоб зберігати динаміку. Таке рішення точно не стане мейнстримом, але на нього цілком може бути свій запит. Приклади подібних обмежувальних форматів — Stories, кількість символів у Twitter, PechaKucha, One Minute Conference.

Якщо у візуальних соцмережах можна прочитати пост по діагоналі, зачепитися за картинку, лайки або коментарі знайомих, то кімнату в клабхаузі складно оцінити, якщо не витратити на її прослуховування кілька хвилин. Користувачеві потрібно довіритися та інвестувати свою увагу, а в підсумку він може потрапити на безглузде мукання декількох growth-хакерів, які прокачали свої профілі в кімнатах для мовчазних знайомств. Читати повністю…

Привет, меня слышно? Почему голосовые соцсети, подкасты и вообще аудио — это будущее

Clubhouse появился очень вовремя — когда за период пандемии все уже очень соскучились по общению, но успели устать от видеозвонков. Эта социальная сеть, основанная на голосовом общении, создает ощущение живого контакта, который происходит прямо сейчас и никогда не повторится, ведь записывать разговоры нельзя. А еще Clubhouse появился вовремя потому, что мы уже давно привыкли слушать — подкасты, аудиокниги, бесконечные плейлисты на стримингах и даже раздражающие голосовые сообщения. Читать полностью…

Дудли від Google як креативний спосіб комунікації

Дудли — це зображення або інтерактиви від компанії Google на основі їхнього логотипу. Дудли з’являються на головній сторінці пошуковика у день визначних подій, свят, ювілеїв тощо.

Перший дудл компанія створила ще в 1998 році. Тоді її засновники «пограли» з корпоративним логотипом, намалювавши позаду однієї з букв «О» фігурку людини в полум’ї — символ фестивалю Burning Man. Так вони в жартівливій формі розповіли користувачам про свою тимчасову відсутність і повідомили, що відвідують фестиваль. Перший дудл був досить простим, але став пам’ятним — разом з ним народилася ідея видозмінювати логотип компанії у зв’язку з різними подіями. Читати повністю…

«Нельзя гарантировать, что чума или холера не приобретут защиту от антибиотиков». Биологи об устойчивости к антибиотикам — вызове XXI века

Всемирная организация здравоохранения в 2019 году назвала 10 самых опасных угроз человечеству, среди которых оказалась и устойчивость к антибиотикам.

Война с супербактериями, которые размножаются по всему миру и каждый год забирают жизни тысяч людей, только начинается.

Мы выяснили, почему на бактерии перестают действовать лекарства и как победить супермикробы. Читать полностью…

Несолоно хлебавши. Большой гайд по соли

Хорошо приготовленная еда – это правильно приправленная еда. Когда мой сушеф меня хвалит, он говорит, что мои стейки perfectly seasoned. А из приправ там – соль и перец.

Я обожаю соль. Мой любимый снек – это просто посыпанные солью свежие спелые помидоры или летние огурцы, а зимой – черри, которые я просто макаю в солонку с солью Maldon. У меня очень высокая толерантность к соли (это профессиональное) и часто чужая, не ресторанная еда кажется мне недосоленной. Дома у меня всегда есть как минимум три вида соли: грубая морская соль с Сицилии для почти всего, мелкая для ферментации и хлопья Maldon (которые, к слову, мы постоянно используем на работе). Читать полностью…

Зендея — звезда Disney и кумир тинейджеров на пороге грандиозного успеха. История ее пути через «Эйфорию» и «Человека-паука» к будущим «Оскарам»

Один из самых заметных американских фильмов 2021 года — разговорная драма Сэма Левинсона «Малкольм и Мари» о сложных отношениях голливудского режиссера и его возлюбленной. Фильм стал своеобразным выпускным экзаменом для Зендеи Коулман — звезды сериала «Эйфория» и блокбастеров про Человека-паука. Редкая рецензия на «Малкольма и Мари» обходилась без пророчеств о том, что Зендею за эту работу в 2022 году номинируют на «Золотой глобус» или даже на «Оскар» (и не только как актрису — она же была исполнительным продюсером картины). Она всего за несколько лет из звезды детских передач Disney превратилась в икону для подростков — и теперь начинает свой путь в большом кино. Читать полностью…

Революционеры из гетто: рождение и смерть «Черных пантер»

«Черные пантеры» — политическая партия США, которая первой после анархистов открыто провозгласила курс на вооруженную борьбу с американскими властями. Благодаря этому ее лидеры становились кумирами молодежи, музыкантов уровня Джона Леннона и таких писателей как Жан-Поль Сартр, а ФБР объявила их главными врагами государства.

В феврале про «Черных пантер» вышел фильм «Иуда и черный мессия» — и даже получил статуэтку на «Золотом глобусе», несмотря на всю свою неоднозначность. По этому случаю стоит вспомнить историю самой организации. Разбираемся, при чем здесь война во Вьетнаме, секретные программы ФБР, расисты и борцы за гражданские права. Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!

Оставить комментарий

Комментарии | 1

  • Гайд по солі- це цікаво, ще декілька років тому мав змогу насолодится гімалайською сіллю від ТМ Приправка, засновником якої є наш український бізнесмен і меценат Андрій Зінчук https://file.liga.net/ua/persons/zinchuk-andrey. Можу сказати, що ця приправа реально мене здивувала, цікавим варіантом взагалі є також сіль із додавання середьоземноморьских трав, але то вже для справжніх гурманів.

Поиск