Верховна Рада затвердила зміни до закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Тепер українські виробники можуть маркувати сільськогосподарську продукцію як органічну, якщо в них буде чинний сертифікат, виданий органом іноземної сертифікації.
Простими словами, фермери з іноземним сертифікатом мають право використовувати у власних назвах продуктів та торговельних марках написи «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та інші однокореневі або похідні слова з префіксами «біо-», «еко-». Така можливість у них буде до 2024 року. До 2022 їх вважатимуть виробниками органічної продукції для цілей Закону «Про державну підтримку сільського господарства України».
Чому це важливо
Зміни потрібні, щоб не допустити зупинку торгівлі органічною продукцією на території України через неможливість виконати вимоги закону, ідеться в пояснювальній записці.
Річ у тім, що закон набув чинності влітку 2019. Він передбачав, що за півтора року Україна перейде до нової системи сертифікації органічного виробництва. Однак через зміни в реформах Мінекономіки, уряд не прийняв усіх необхідних підзаконних актів.
Щоб виробляти, ввозити та реалізовувати органічну продукцію, у фермерів мав бути український сертифікат. Водночас вони не могли його отримати, адже не існувало акредитованих органів сертифікації та відповідних держреєстрів.
Таким чином зміни:
- усунуть загрозу колапсу на ринку органічної продукції та кормів;
- сприятимуть поступовому переходу до роботи органів сертифікації без невиправданих витрат як з боку держбюджету, так і з боку операторів ринку органіки;
- мінімізують ризики штрафів за недотримання законних норм, які не можна виконати через об’єктивні причини.
Раніше AIN.Business розповідав, як фермеру стати постачальником служби доставки OVO.