Стартап дня: інвестиційний онлайн-консультант HUG’S

Рубрика «Стартап дня» на AIN.UA – це трибуна для засновників проєктів, де ви можете познайомити потенційних клієнтів та інвесторів з вашим продуктом. Редакція зберігає пряму мову спікера. Ви можете розповісти про свій стартап, заповнивши анкету за посиланням.

HUG’S — це інвестиційний онлайн-консультант, який допомагає вам інвестувати та накопичувати кошти в найкращих американських активах.


Засновники та команда стартапу

Засновником стартапу є Ерік Іман. На даний момент в команді 10 чоловік. Ми повільно розширюємося, шукаємо в команду менеджерів з продажу, підсилюючи маркетингову команду.

Про що стартап

HUG’S – інвестиційний онлайн-консультант, перший робо-едвайзер в Україні. Найкраще рішення для тих, хто не готовий витрачати багато часу на фінансове планування і самостійну торгівлю. Ми допомагаємо інвестувати і накопичувати кошти в кращих американських активах: Apple, Microsoft, Amazon, Facebook, Visa, Google та інші.

Для наших клієнтів мобільний додаток доступний на iOS, Android — в перспективі.

Яка модель монетизації?

Ми обрали єдину модель комісії – лише 12% прибутку на всі рахунки. Однак, пізніше ми включили пакетну підписку. Спочатку для заможних клієнтів HUGS’BLACK, а потім для інших, оскільки ручна праця, хоч і зменшилась, нікуди не поділася. Комісії розраховуються автоматично з боку брокера, обраного клієнтом (Interactive Brokers, Exante) за принципом High Water Mark.

Наприклад, ви відкрили рахунок у брокера в розмірі $10 000 і за 1 квартал він виріс до $11 000, потім брокер спише 12% від приросту $1000 (12%). Тоді, наприклад, в 2 кварталі рахунок впаде до $10 500, тоді брокер не буде списувати комісію. Тоді в 3 кварталі рахунок виросте до $11 500, тоді брокер спише на нашу користь 12% від $500 ($11 500 — $11 000). Тут $11,000 — це «верхній рівень води», який є відміткою для наступного списання комісії з рахунку клієнта на користь HUG’S. Поки ваш обліковий запис підключено до нас, використовується принцип High Water Mark.

Скільки часу пішло MVP? Яких помилок ви припустилися?

У мене (Ерік Райман) не було досвіду створення технологічних стартапів. Хоча я заснував свою першу компанію зі своїм викладачем ще в 1991 році (інвестиційно-брокерська фірма «СПРЕД», Новосибірськ, привіт Кості Малушко), більшу частину часу я був більше співробітником і бізнесменом, ніж підприємцем-початківцем.

Тому мені довелося вчитися новим навичкам на ходу. Величезною проблемою України є перегрітий ринок IT-фахівців, помножений свого часу на гайп крипти. Наприклад, наша перша команда програмістів була викуплена одним криптопроєктом в кінці 2017 року, і нам довелося витратити два місяці на передачу справ іншій команді. А в 2020 році програма була написана практично з нуля третьою командою.

Добре, що алгоритми працюють незалежно від цього фактора.

Як виникла ідея створити стартап?

У березні 2017 року на ринку з’явилися чутки про те, що НБУ почне валютну лібералізацію і дозволить українцям інвестувати за кордон за спрощеною процедурою.

Водночас кардинальні зміни відбулися на вимогу українців. По-перше, масовий «банкопад» зруйнував довіру людей до українських банків. По-друге, відсотки за депозитами стали обкладатися майже 20% податків. По-третє, прибутковість валютних депозитів стала непристойно малою.

А потім ми зрозуміли, що настав час! Настав час створити першого робо-едвайзера в Україні.

Ми почали готувати математичні моделі. Перший підхід був стандартним для американських робо-консультантів: визначаємо схильність до ризику і формуємо портфель основних класів активів: акцій, облігацій, нерухомості, сировина і готівки. У мене ще є перша модель на комп’ютері, датована 1 квітня 2017 року.

Перші моделі були стандартними. Нічого унікального. І я завжди був проти продажу інструментів для людей, а не готових простих рішень. Дуже мало людей цікавляться тим, як працює автомобіль і з чого він складається. Більшість з них навіть не зможуть замінити колесо. Нам просто потрібно дістатися з точки А в точку Б максимально безпечно і комфортно.

І тоді я (Ерік Найман) згадав про «інвестиційну інфляцію». Адже вона продовжувала давати 6-7% річних в доларах, навіть з урахуванням всіх криз і воєн. На тлі українських депозитних ставок 3-4% в доларах США — це вже було непогано. Крім того, ідея інвестиційної інфляції має важливу основу — це структура активів заможних американців. Щоб обнулити їх, потрібно знищити США. Але якщо це станеться, навряд чи це допоможе вам. Більше того, до самого розрахунку методики будь-якого типу інфляції закладене автоматичне пристосування до змін майбутніх споживчих або інвестиційних преференцій.

Наприклад, 100 років тому наші витрати не враховували витрати на інтернет і мобільний зв’язок. Ми не знаємо, що люди будуть споживати в найближчі 100 років. Але інфляція відобразить ці зміни і розповість, на скільки зросла вартість життя. Те ж саме стосується й інвестицій. Можливо, через 100 років основна частина активів американців буде інвестована в колонії роботів на Марсі або в цифрові віртуальні світи. Важливо те, що структура активів багатих американців (інвестиційна інфляція) буде відображати всі важливі зміни і включатиме ці нові світи.

Ніхто з робо-едвайзерів, які існують у світі сьогодні, так не думає, і ми знайшли круту унікальну пропозицію. Всі пазли зібралися разом.

Хто ваші конкуренти, які їхні досягнення?

Конкурента з одним і тим же продуктом в Україні немає, є подібні. Ми відрізняємося тим, що управляємо активами на особистих рахунках клієнтів, в таких світових брокерах, як Interactive Brokers и Exante.

Як ви оцінюєте ринок для свого продукту?

У 2019 році Національний банк України відкрив світ інвестування для всіх громадян України (НБУ дозволив перекази за кордон до €100 000), зараз вони підняли ліміт до €200 000 на рік.

Ми перше покоління інвесторів в Україні, і багато хто просто не розуміє, як користуватися цим інструментом, вони не завжди можуть адекватно оцінити ризики інвестування в Україну і за її межами. Тому ми працюємо на 2 фронтах: доносимо фінансову грамотність масам і вчимо заробляти гроші на фондовому ринку США.

Чого було досягнуто?

На даний момент, компанія оперує $200+ млн, нам довірились 500+ клієнтів. З початку 2021 року ми заробили нашим клієнтам понад $6 млн.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук