Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробило законопроєкт, який забороняє виробляти, ввозити в Україну та використовувати одноразовий пластиковий посуд.
Ідеться про такі вироби:
- соломинки;
- столові прибори (виделки, ложки, ножі, ложки, палички, шпажки, мішалки для напоїв);
- посуд (тарілки, стаканчики та кришки);
- палички для тримання повітряних кульок;
- контейнери для їжі та напоїв;
- вироби зі спіненого пінополістиролу та оксобіорозкладного пластику.
Крім того, у міністерстві пропонують маркувати вироби, що містять пластик, але поки не потрапляють під заборону. Це вологі серветки, засоби особистої жіночої гігієни, підгузки, тютюнові вироби з фільтрами.
Законопроєкт мають зареєструвати у Верховній Раді до листопада. Якщо документ приймуть, заборони почнуть діяти через рік.
Чому це важливо
Цьогоріч у червні президент Володимир Зеленський підписав закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Згідно з ним, уже з наступного року в Україні не можна буде розповсюджувати тонкі й надтонкі пластикові пакети. Тепер на черзі – одноразові пластикові вироби, вважають у Міністерстві захисту довкілля.
За останні пів століття світове виробництво пластику зросло в 20 разів. Однак лише 9% пластику (виготовленого за всю історію існування) перероблено, а 12% – спалено. Решта й досі перебуває в середовищі.
Як обрати одноразові стаканчики для кав’ярні і які з них безпечні для довкілля, AIN.Business уже розібрався.