«Він володіє половиною супутників»: Маска критикують за монополію у космосі

547
Читати на RU

Видання Financial Times цитує керівника Європейського космічного агентства Йозефа Ашбахера, який відкрито критикує Ілона Маска та його космічний проект Starlink. 

  • Нагадаємо, Starlink — це проект супутникового інтернету. Ціль — відправити 12 000 супутників, які зможуть покрити інтернетом практично всю Землю. Поки виведено близько 1800 одиниць.
  • Агентство говорить про те, що сьогодні Маск фактично безконтрольно захоплює космічний простір навколо Землі та виводить одну за одною партії своїх супутників на орбіту. Як наслідок, вона переповнюється, уникати зіткнень буде все складніше, а космічного сміття ставатиме тільки більше. 
  • Проблема у тому, що якихось зрозумілих правил для запуску супутників сьогодні немає. Саме тому Маск, маючи під рукою SpaceX і необмежені можливості запуску, може виводи стільки супутників, скільки встигає виготовляти, ставши монополістом. Ашбахер називає Маска людиною, що володіє половиною супутників прямо зараз, а в майбутньому він займе ще більшу частку.    
  • Через відсутність урегульованості, інші компанії програють Starlink, а також змушені миритись з тим, що фактично правила у космосі встановлює одна людина. 

Маска не вперше критикують за проект Starlink. Це робили як конкуренти, так і вчені. Тепер додався регулятор. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук