1000 гривень вакцинованим. Як отримати та де витрачати?

15404
Читати на RU

Кабінет міністрів України затвердив план видачі 1000 гривень вакцинованим громадянам за програмою «єПідтримка». Як повідомили в Міністерстві цифрової трансформації, запит на виплату потрібно буде робити через додаток «Дія», а витрачати їх можна буде лише у сфері культури та розваг, які найбільше постраждали від коронавірусних обмежень.

Коли запуститься програма?

З 13 грудня стартує пілот проєкту. На першому етапі «єПідтримка» буде доступна з 19 грудня лише в застосунку «Дія». Термін дії — один рік (з 19.12.2021 до 18.12.2022).

Хто зможе отримати 1000 гривень?

Кожен повнолітній українець, який одержав два щеплення проти коронавірусної хвороби й має відповідний сертифікат в додатку «Дія», зможе отримати від держави одну тисячу гривень.

В Мінцифри наголосили, що сертифікат обов’язково має бути в додатку і порадили користувачам згенерувати його заздалегідь, оскільки в день запуску програми «єПідтримка» (19 грудня) система може бути дуже навантажена великою кількістю запитів і це затримає процес отримання грошей.

Як отримати 1000 грн за вакцинацію?

Подати заявку на отримання грошей можна буде онлайн через програму «Дія». Приблизний план дій користувача, який захоче подати заявку на отримання виплати виглядає наступним чином:

 • Заздалегідь завантажити додаток «Дія» (iOS/Android), авторизуватись у ньому та згенерувати сертифікати про вакцинацію (як це зробити AIN.UA пояснював у цьому матеріалі);
 • 19 грудня вийде оновлення, яке додасть можливість здійснення запиту для вакцинованих громадян. Послуга буде розміщена прямо на головному екрані додатку, а також і розділі «послуги» нижнього меню.
 • Після запиту користувачу буде запропоновано обрати банк, в якому він хоче отримає віртуальну картку (тобто картку, яка є лише в додатку мобільного банкінгу, але не випускається на пластику) для отримання виплат.
 • Після обрання банку користувач вже в інтерфейсі мобільного банкінгу потрібно погодитися зі створенням віртуальної картки для отримання 1000 гривень від держави.
 • Після цього вам перенаправить назад в «Дія», де буде підтвердження успішного запиту.

Оскільки мова йде про пересилання бюджетних коштів мільйонам користувачів, гроші на цю віртуальну картку надійдуть не миттєво. Як повідомили в Мінцифри, від моменту запиту до перерахування грошей пройде 1-2 дні.

Де можна буде витрати гроші?

Грошима буде можливість скористатися протягом 4 місяців після їх отримання. У разі невикористання за відведений час сума буде повернена державі. Загалом гроші можна буде витратити на:

 • відвідання кінотеатрів, театрів, музеїв чи виставкових центрів;
 • придбання книг;
 • придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси;
 • абонементи до спортзалів чи фітнес-клубів;

Користувачу не потрібно буде замислюватися чи під’єднано бізнес до програми — всі заклади, що працюють у цих сферах і мають можливість приймати платежі карткою підтримають розрахунок. Проте всі інші способи витрачання грошей (ресторани, покупка товарів) чи їх пересилання на інші картки (як і спроби зняти ці кошти у вигляді готівки) будуть заблоковані.

«Ці кошти ви зможете витратити в музеях, театрах, кінотеатрах та книжкових магазинах, а також на внутрішні перевезення. Якщо захочеться купити светр у магазині, оплата не пройде, оскільки ця торгова точка має МСС-код «Одяг». Це саме стосується книг у супермаркетах. Але якщо ви будете купувати квиток на потяг або в кіно — платіж пройде, оскільки ця торгова точка має відповідний МСС, що підпадає під програму «єПідтримки», — зазначила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації МКІП Анастасія Бондар. 

Як бізнесу долучитися до програми?

До програми можуть долучитися підприємства будь-якої форми власності, що є резидентами України, юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які надають послуги у визначених сферах.

Для участі підприємствам потрібна kbit наявність платіжного терміналу або онлайн точки продажів, та потрібного MCC-коду (ці коди призначаються за типом, наприклад таксі чи кіно і присвоюється продавцю компанією, що надає послуги еквайрингу, спочатку бізнес починає картку як спосіб оплати).

Повний список MCC-кодів, що підтримуються програмою «єПідтримка» виглядає наступним чином:

 • 5942 (книги, журнали, підручники);
 • 7832 (кінотеатри);
 • 7922 (театральні продюсери (крім кінофільмів), квиткові агенції);
 • 7929 (музичні гурти, оркестри та інші розважальні послуги);
 • 7991 (виставки, ботанічні сади, музеї);
 • 4112 (пасажирські залізничні перевезення);
 • 4511 (авіакомпанії);
 • 7941 (спортивні клуби);
 • 7997 (спортивні клуби, відпочинок, спорт).

Ніяким чином реєструватися в програмі для представників бізнесу непотрібно, а при оплаті грошима з цієї програми продавець просто отримає звичайні гроші на свій звичайний рахунок, як це відбувається при оплаті власними коштами клієнта.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук