Стартап Awesomic відмовився від гранту USF у $50 000. Розповідаємо, чому

1660
Читати на RU

Український стартап Awesomic відмовився від гранту на $50 000 від Українського фонду стартапів (USF). В компанію інвестував американський акселератор Y Combinator, поки команда збирала документи для отримання гранту. Про це редакції AIN.UA розповів CEO Awesomic Роман Севастьянов. 

Що сталося 

Awesomic розробляє платформу, за допомогою якої можна знайти дизайнера та закрити завдання у короткий термін. У березні компанія подала дві заявки: у акселератор Y Combinator та на грант від USF.

Спочатку Awesomic переміг у пітчингу USF і наглядова рада ухвалила видачу гранту. Щоб його отримати, команді потрібно було зібрати пакет документів та відкрити новий банківський рахунок. В цей час відбувалася програма Y Combinator. В результаті Awesomic залучив $2 млн інвестицій від акселератора та кількох інших фондів. Це наштовхнуло на ідею відмовитись від грошей USF.

«Після закриття раунду ми виросли в декілька разів. Ми зрозуміли, що неправильно в цій ситуації брати допомогу у держави, а також позбавляти гранту інший стартап. Тому ми відмовились», — каже Роман Севастьянов. 

В USF діють обмеження щодо стартапів, які можуть отримати грант. Інвестиції в компанію або загальний дохід не мають перевищувати $100 000. Awesomic відповідали критеріям на момент подачі заявки, але після раунду з Y Combinator вийшли за рамки. 

Роман розповів, що формально стартап просто не закінчив процедуру отримання гранту. «Ми завжди в хорошому контакті із представниками USF, все їм пояснили. Нас зрозуміли і підтримали», — каже підприємець. 

Засновник Awesomic Роман Севастьянов та Анастасія Павлишина. Фото: Awesomic

Про угоду з Y Combinator

Про те що Awesomic, залучив $2 млн інвестицій, стало відомо у грудні. Серед інвесторів: Y Combinator, фонди Flyer One Ventures та SID Venture Partners, інвестиційні компанії 10x Value Partners та Pretiosum. 

Залучені кошти планують направити на перевірку гіпотез зростання та масштабування власного ком’юніті дизайнерів. Крім цього, стартап спрямує інвестиції на розширення команди – найм людей до продуктового та Growth-підрозділів.

«Цього року ми виросли з 10 до 80 людей, які співпрацюють з Awesomic. У наступному році хочемо мати команду у понад 300 співробітників, а також збільшити оборот компанії до $10 млн», — розповів Севастьянов.

Про грант від USF

Влітку USF провів 25-й та 26-й Pitch Day. Переможцями стали 13 стартапів, які представили свої ідеї і отримали фінансування у розмірі $475 000. В конкурсі взяли участь 24 команди. За результатами засідання наглядової ради на етапі pre-seed гранти отримали 7 стартапів, а на seed-етапі – 6.

Основними критеріями оцінки проектів є: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея або продукт та стратегія розвитку. Окрім Awesomic у список також потрапили Noplag — сервіс перевірки на плагіат, Workee – рішення для ведення приватного коучингового бізнесу та інші. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук