Криптовалюта Toncoin — наступник Gram від Telegram. Чому про нього знову заговорили

727
Читати на RU

23 грудня Павло Дуров у своєму Telegram-каналі заявив, що радий бачити, як переможці змагань з програмування Telegram продовжують розробляти відкритий проект TON, який вони перейменували на Toncoin. Після цього криптовалюта піднялась в ціні на 47%.

Криптовалюта Toncoin — це не новий проект, а реінкарнація блокчейна TON та криптовалюти Gram, яку початково розробляла команда самого Павла Дурова з Telegram. Проте в травні 2020 засновник Telegram відмовився від своїх планів зі створення крипти через рішення американського суду.

TON, Gram, Toncoin — це одне й теж саме?

Зображення: ton.org

На початку 2018 року Telegram провів pre-ICO і залучив $1,7 млрд. від інвесторів в обмін на майбутні 2,9 млрд в криптовалюті Gram. У вересні 2019 року Telegram розпочав відкрите тестування TON. У жовтні того ж року SEC, американський регулятор фондових ринків та цінних паперів, подала до суду Манхеттену терміновий позов щодо припинення ICO Telegram. 

Заборона стосувалася двох компаній, які продають токени Gram у США та за кордоном: це Telegram Group Inc. та її «дочка» TON Issuer Inc. Іншими словами, компанії заборонили продавати, купувати чи розповсюджувати власну криптовалюту.

І як повідомляв The Bell, коли плани Telegram по запуску власної криптовалюти зазнали невдачі подальшу розробку проекту підхопили ентузіасти. Так виникло три проекти — Free TON, TON Community Blockchain і NewTON.

Лістинг Toncoin на криптобіржах Exmo та OKEx

Зображення: ton.org

Спочатку Toncoin, який народився з тестової криптовалюти блокчейна TON, загорнули на популярній східноєвропейській криптобіржі Exmo. 

Потім, в листопаді 2021 на китайській OKEx, де Toncoin в якийсь момент став найторгованішою монетою, а обсяги торгів за день запуску досягли $50 млн. Таким чином капіталізація криптовалюти, яка ще недавно була лише тестовою монетою і не коштувала нічого, — вже в листопаді перевищила $20 млрд (за повної емісії).

Пост Павла Дурова і реакція ринку

Зображення: coinmarketcap

23 грудня Павло Дуров у своєму Telegram-каналі заявив, що радий бачити, як ентузіасти продовжують розробляти відкритий проект TON, який тепер не залежить від Telegram.

«Я пишаюся тим, що технологія, яку ми створили, жива і розвивається. Коли справа доходить до масштабованості та швидкості, TON все ще на роки випереджає все інше в сфері блокчейну. Було б соромно побачити, що цей проект не приносить користь людству», — написав засновник Telegram.

Після цього повідомлення ціна Toncoin злетіла майже на 50% — з $2,3 на початку дня 23 грудня до пікових $3,54 о 15 годині. На момент написання матеріалу ціна дещо просіла (до $3,48 за монету), а загально денне зростання зафіксувалось на відмітці 45.59%

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук