Американська компанія перейшла на 4-денний робочий тиждень. Ось чому

1238
Читати на RU

Американська фінтех компанія Bolt (не плутати з естонським сервісом поїздок і доставки Bolt) офіційно перейшла на 4-денний робочий тиждень. Про це у Twitter повідомив засновник та CEO компанії Раян Бреслоу.

Тепер офіційно: Bolt став першим технологічним єдинорогом, який перейшов на 4-денний робочий тиждень.

Компанія тестувала такий графік з вересня 2021 року. За словами Бреслоу, три місяці експерименту підтвердили три ключові тезиси, які ставили на меті Bolt, переходячи на новий графік:

 • підвищення продуктивності,
 • залученість,
 • добробут.

CEO Bolt також перерахував причини, по яким компанія прийняла рішення більше ніколи не повертатись на класичну 5-денну модель. AIN.UA пропонує переклад його треду.


Багато компаній практикують “театр роботи”. Це коли робочий процес створений таким чином, щоб “виглядати” добре замість того, щоб справді на щось змінювати. Бескінечні зустрічі, збиваючі с пантелику презентації, постійні ґлузування… Що може бути гірше! Ми у Bolt заперечуємо такий підхід.

Нас не цікавить, як “виглядає” робота. Все, що нас хвилює – вплив. Чи змінили ми щось за сьогодні.

Болтери кажуть, що ми щедрі, даруючи кожному співробітнику один додатковий вихідний. На що я відповідаю: “Я егоїст!” Все просто: 4-денний робочий тиждень зробив чудеса не тільки з нашими співробітниками, але й з компанією вцілому. Уявіть собі, ці дві речі тісно взаємопов’язані.

Ми опитали команду і отримали відгуки від 80% співробітників:

 • 94% з них проголосували за продовження 4-денного графіку,
 • 86% стали більш ефективно розподіляти час,
 • 85% менеджерів змогли виконати КПІ,
 • 84% покращили баланс робота-життя,
 • 84% стали більш продуктивними на роботі,
 • 80% ліквідували непотрібні зустрічі.

Чому ми навчились

 1. Більше робочих днів не означає більше виконаної роботи. Менше робочих днів підштовхують до усвідомленої колаборації. Зустрічі повинні бути стислими, з чіткими намірами та зрозумілим впливом. Два дні свідомої роботи = 5 днів несвідомої роботи.
 2. Фокус прогнозує успіх. Що спільного у високоефективних команд? Непохитний фокус. За 4 дні роботи з чітким фокусом команди все ще процвітали. Для них нічого не змінилося, хоча й випав один робочий день.
 3. Креативність – святий грааль. Більшість сучасних білих комірців виснажені. І в першу чергу це вбиває саме креативність. 4 денний графік призвів до спалаху креативності: нових ідей та інсайтів, які просувають бізнес вперед.
 4. Всі стали більш присутніми. Це важко описати. Енергія – це наше все, і з 4-денним графіком різниця вражаюча та беззаперечна. Справді складається враження, що команда більш жива.
 5. Ми стали щасливіші. Щасливі люди вирішують складні проблеми легко і без зусиль. Стало більше посмішок, сміху. Навіть якщо б щастя було єдиним результатом 4-денного тижня – це б вже вартувало того. Ми віримо, що робота не повинна бути тягарем.

Підсумовуючи все вище сказане, я повторю знову і востаннє: перехід на 4-денний робочийй графік для більшості компаній – лише питання часу. В Bolt ми не любимо чекати, якщо ми у щось віримо, то просто робимо крок в невідоме. Для мене велика честь вести вперед таку компанію, і я дуже вдячний запідтримку команди.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук