Суд заборонив «Цитрус» користуватися торговельною маркою та сайтом, в компанії це заперечують

11083
Читати на RU

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», господарський суд Києва за позовом компанії «Е-Тікетс Сервіс Україна» заборонив ТОВ «ЗТ-Інвест» (група компаній «Цитрус») користуватися низкою торговельних марок, включно з «Цитрус» та доменним іменем компанії (citrus.ua). Як зазначив співвласник «ЗТ-Інвест» Геннадій Корбан, роздрібна мережа компанії тепер має припинити торгівлю під торговою маркою «Цитрус».

У коментарі AIN.UA представники компанії «Цитрус» заявили, що компанія, на яку було подано цей позов, не входить до групи компаній «Цитрус», сам «Цитрус» не використовує ці торгові марки, а магазини продовжать працювати у штатному режимі.

Рішення суду

Суд заборонив будь-які дії з наступними товарними знаками: «ЦИТРУС дискаунт», «CITRUS discount», «ЦИТРУС», «CITRUS» «ЦИТРУС гаджети та аксесуари», «eton», «like.bike», «AIR MUSIC» та «L.А.Р.Т.І.». А також заборонив «Укрпатенту» до набрання законної сили рішенням суду у цій справі вносити будь-які зміни до Державного реєстру на зазначені торговельні марки.

«Згідно з вердиктом суддів, сайт та домен компанії має бути заблокований до вирішення спору по суті. Роздрібна мережа підприємства має припинити торгівлю під торговою маркою «Цитрус». Господарський суд також прийняв інші обмеження щодо використання торгової марки», — зазначив Геннадій Корбан.

Крім того, суд зобов’язав хостингову компанію «Інтернет Інвест» встановити в Реєстрі доменних імен режими сliеntHold та serverHold для доменного імені citrus.ua, а також заборонити будь-які дії із сайтом до вирішення спору по суті.

«Заборони Товариству з обмеженою відповідальністю «Інтернет Інвест» (ідентифікаційний код 32493292, адреса: 01042, м. Київ, Новопечерський провулок, 3, корп. 2, офіс 9) вчиняти дії, пов`язані із здійсненням перенаправлення (редиректу) при зверненні до доменного імені citrus.ua на будь-які інші доменні імена», — сказано в рішенні суду.

Позиція «Цитрус»

У коментарі AIN.UA представники компанії «Цитрус» заявили, що торгова марка, яку Генадій Корбан прикріпив до своєї публікації, не є спірною і належить зовсім іншій компанії на законних підставах, а рішення суду не вплине на роботу компанії.

«1. Компанія, на яку було подано цей позов, не входить до групи компаній Цитрус.

2. Група компаній Цитрус не використовує торгові марки, які фігурують у вищезазначеному позові.

3. Швидкість винесення рішення дозволяє задуматися про те, що суддю ввели в оману, оскільки відповідача не було повідомлено про розгляд справи, не було в засіданні й він не зміг донести судді свою позицію.

4. Приватні виконавці, які так прагнули виконувати рішення суду, не мають повноважень на таке виконання», — заявили в компанії.

При цьому «Цитрус» вже подав документи на оскарження рішення суду.

«Тому, Цитрус на даний момент подав необхідні процесуальні документи для оскарження цієї «Новорічної ухвали». На незаконні дії виконавців подав скарги до правоохоронних органів, а також до міністерства юстиції України», — додали в «Цитрус».

Історія конфлікту

  • У березні 2021 року у компанії «Цитрус» змінилися власники: власником 50% однієї з основних юридичних осіб став бізнесмен Геннадій Корбан. Йдеться про частку 50% у юрособі «ЗТ-ІНВЕСТ». На цю юрособу, на момент передачі частки, за даними Укрпатента, було зареєстровано торгові марки та логотипи мережі.
  • Другий співвласник Григорій Топал тоді заявив, що не визнає законність цієї угоди і заперечуватиме її в суді. А у «Цитрусі» відзначили, що «ЗТ-Інвест» належить тільки частина другорядних активів компанії, які не впливають ні на операційну діяльність, ні на оборотні активи підприємства.
  • В червні 2021 Геннадій Корбан повідомив, що його фахівці провели аудит діяльності компанії та знайшли порушення, зокрема оптимізацію податків та «сіру» схему розмитнення. У зв’язку з цим до співвласника компанії було подано позови на 1 млрд грн.
  • В жовтні 2021 суд визнав недійсною передачу 50% у «Цитрусі» Корбану, на що бізнесмен подав апеляцію (яку програв 22 грудня 2021 року).
  • Також в жовтні Господарський суд Одеської області зобов’язав ТОВ «Цетехно» виплатити на користь ТОВ «Гаджет Трейдінг» борг у розмірі 991 млн грн. 
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук