Податкові рахунки для ФОП майже не змінилися вперше за багато років: де шукати

2313

У фізосіб-підприємців (ФОП) почався період сплати податків та декларування за 2021 рік: єдиний податок за останній квартал потрібно заплатити до 18 лютого 2022 року, а єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — до 19 січня 2022 року. Зазвичай податки у новому році платять по нових реквізитах, але схоже, що цього разу вони майже не змінилися. AIN.UA розповідає деталі.


Рахунки, на які підприємці сплачують податки, зазвичай змінюють щороку, бо такі вимоги законодавства. Згідно із параграфом 1 п. 2.1 розділу II Бюджетного кодексу, рахунки мають відкриватися протягом 45 днів з дня прийняття закону про Держбюджет. Його прийняли 2 грудня 2021 року, тож Держказначейство має відкрити нові рахунки до 15 січня 2022 року. Це стосується не лише ФОП, але й усіх фіз- та юросіб, що сплачують податки до бюджету.

У кінці грудня 2021 року податкова навіть попередила платників податків про чергову зміну реквізитів. Але по факту на сьогодні змінилося небагато.

Які реквізити помінялися, які лишилися чинними

В компанії «Таксер», яка розробляє сервіс для податкової звітності та сплати податків, розповіли AIN.UA, що чутки про зміну бюджетних рахунків почали курсувати ще в грудні минулого року. Але які рахунки поміняють і чи взагалі поміняють (була надія на те, що просто перевідкриють старі рахунки), було невідомо.

«Нові рахунки мали запрацювати вже з 1 січня і платежі на старі рахунки вже не приймалися. Але Держказначейство та податкова не надто поспішали ані з оновленням реквізитів рахунків, ані з новинами на цю тему. Наприклад, на стартовій сторінці податкової навіть зараз немає інформації про те, що рахунки змінилися і для того, щоб отримати цю інформацію, треба йти в розділ «Бюджетні рахунки», і тільки так. Більше того, навіть 6 січня 2022 року по деяких областях файли з реквізитами, які були доступні для скачування ввечері, відрізнялися від того, що завантажувалося вранці (тобто, були перезалиті протягом дня)», — розповіли в компанії.

Які реквізити все ж помінялися?

В «Таксері» наводять такі зміни:

  • для всієї України змінилися рахунки для сплати ПДВ та військового збору (тепер для кожної області відкрито один рахунок для сплати);
  • змінилися рахунки для сплати ЄП у кількох містах: Полтава, Миколаїв (тут просто об’єднали райони та перенаправили всі платежі ЄП по місту за реквізитами Центрального району), Херсон, Донецьк та Луганськ. В інших містах/областях діють торішні рахунки.

Але є і хороша новина — рахунки для сплати ЄСВ не змінилися.

Де подивитись реквізити

СЕО бухгалтерсько-консалтингової компанії WeDoITBM Олена Матвійчук також підкреслює, що реквізити для сплати ЄСВ (щоб заплатити цей збір, у ФОПів лишився тиждень, до 19 січня) лишилися незмінні, і їх можна перевіряти на сайті податкової служби, в розділі «Бюджетні рахунки». А ті податки, реквізити для яких помінялися (це може бути зміна не лише номера рахунку, але й, приміром, назви органу), можна перевірити на сайті Державної казначейської служби.

Також чинні рахунки для сплати єдиного податку, а також ЄСВ можна перевіряти:

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук