Microsoft купує Activision Blizzard за $68,7 млрд

1037
Читати на RU

18 січня 2022 року корпорація Microsoft оголосила про купівлю одного із найвідоміших світових розробників та видавців ігор — Activision Blizzard. Сума угоди складає $68,7 млрд. Про неї повідомляє офіційний блог Microsoft.

  • Microsoft виплачує по $95 за акцію, сума купівлі складає $68,7 млрд, повністю готівкою.
  • У компанії-покупця говорять про те, що коли угода відбудеться, Microsoft стане третьою у світі ігровою компанією за доходом, поступаючись лише Tencent та Sony.
  • Завдяки угоді компанія отримає контроль над такими всесвітньо відомими франшизами, як Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty та Candy Crush. Додатково Microsoft належатиме кіберспортивна студія Major League Gaming, у якої 10 000 співробітників по всьому світі.
  • Угода також збільшить портфоліо популярного сервісу Game Pass (ігри за підпискою, у нього більше 25 млн користувачів): адже тепер у ньому з’являться і ігри Activision Blizzard.
  • Боббі Котік залишиться на посаді CEO компанії, та разом із командою сфокусується на роботі над корпоративною культурою та зростанням бізнесу. Щойно угоду буде завершено, весь бізнес-департамент Activision Blizzard звітуватиме Філу Спенсеру, CEO Microsoft Gaming.
  • У Activision Blizzard загалом більш як 400 млн активних щомісячних користувачів у 190 країнах. Після угоди Microsoft загалом володітиме 30 внутрішніми студіями ігрової розробки.
  • Угоду мають закрити до кінця 2023 фінансового року.

Activision Blizzard зараз проходить не найкращі свої часи, з нею судяться інвестори, їй доводиться звільняти десятки співробітників через звинувачення у домаганнях. Про частину її проблем ми уже розповідали раніше.

Нагадаємо, 2020 року Microsoft придбала ZeniMax, що контролює Bethesda Softworks та Bethesda Game Studios. Завдяки цьому Microsoft отримала контроль над такими ігровими франшизами, як Fallout, The Elder Scrolls Skyrim, Wolfenstein, Doom та інші.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук