Дослідження українського ринку стартапів: як зареєстровані, скільки заробляють та від чого страждають

596
Читати на RU

Проект Polish-Ukrainian Startup Bridge та Ukrainian Startup Fund опублікували дослідження про українську стартап-індустрію. Автори опитали 158 представників місцевих стартапів і визначили проблеми компаній та їх найближчі цілі. Найбільшою перешкодою в розвитку стартапи називають брак коштів на розвиток команди. Редакція AIN.UA обрала найцікавіше з дослідження.

  • Найбільша кількість стартапів обирають форму товариства з обмеженою відповідальністю або діють легально як ФОП. Іншою важливою категорією є підприємства, організовані у формі командитних товариств. 
  • Майже 25% усіх підприємств, які брали участь в опитуванні, не мають встановленої організаційно-правової форми. Однак третина з них з’явилися у 2021 році. 
Інфографіка: Polish-Ukrainian Startup Bridg
  • Майже 50% стартапів на момент опитування перебували на початковій стадії розвитку (pre-seed). 87,3% стартапів працюють на ринку менш як 5 років.
Інфографіка: Polish-Ukrainian Startup Bridg
  • 37,3% проектів була ініційована двома засновниками, 19,6% – створено за ініціативою одного засновника, 24,7% – трьох. В одному із стартапів аж вісім засновників. 
  • Серед опитаних стартапів більше половини не приносять жодного доходу. Для 84,2% опитаних підприємств особисті заощадження є одним із джерел фінансування, а для 39,2% – єдиним джерелом. Кожне третє підприємство скористалося підтримкою Українського фонду стартапів.
Інфографіка: Polish-Ukrainian Startup Bridg
  • У 20% стартапах постійно працюють лише 3 людини. У найбільших проектах працює 46 осіб. В середньому в українському стартапі на постійній основі працює шестеро спеціалістів. У 7% опитаних підприємств жодна людина не працює на постійній основі.
Інфографіка: Polish-Ukrainian Startup Bridg
  • Клієнти більшості стартапів – малі та середні компанії, а також приватні особи. Лише 12% підприємств пропонують послуги B2A для місцевої адміністрації і 8,9% – для центральної адміністрації. Більшість стартапів працюють у галузях, пов’язаних із розробкою нових технологій та програмного забезпечення.
Інфографіка: Polish-Ukrainian Startup Bridg
  • Найчастішою перешкодою у розвитку в компаніях називають брак коштів на розширення команди. 15,2% опитаних підприємств зазначили, що рівень компетенцій їхніх працівників є недостатнім. Майже 20% опитаних стартапів не бачать необхідності підвищувати кваліфікацію своїх співробітників.
  • Стартапи, які взяли участь в опитуванні, мають штаб-квартири в 16 областях України, 55,1% з них розташовані в Київській області. Харківська та Львівська області також є важливими точками на стартап-мапі України. Менш як 4,5% опитаних підприємств мають головні офіси в містах з населенням до 100 000 осіб.
Інфографіка: Polish-Ukrainian Startup Bridg
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук