Провайдер DigitalOcean також підняв ціни 20% ПДВ для українських клієнтів

Читати на RU

Американський провайдер хмарних інфраструктур DigitalOcean розіслав українським користувачам повідомлення про стягування податку на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20% починаючи з рахунків за лютий 2022 року.

Рішення про збільшення вартості компанія прийняла через нещодавно прийнятий і підписаний закон про «податок на Facebook», який зобов’язує іноземні онлайн-сервіси, якими користуються українці, на кшталт Facebook, Netflix, Steam та сервісів Apple та Amazon, платити податок у 20%.

Для кого збільшується вартість?

«Державна податкова служба України з 1 січня 2022 року ввела в дію новий закон про податок на додану вартість («ПДВ»), який поширюється на цифрові послуги, що надаються іноземними постачальниками споживачам в Україні. Відповідно до нового законодавства ми почнемо нараховувати ПДВ за ставкою 20% з 1 лютого 2022 року, і ці нарахування відображатимуться в рахунках-фактурах, виданих 1 березня 2022 року та після цієї дати», — йдеться в листі DigitalOcean.

Провайдер просить українських клієнтів ввести свій ідентифікаційний номер платника ПДВ на сторінці «Платежі»:

  • Клієнтам без дійсного ідентифікаційного номера платника ПДВ в Україні наразі нічого робити не потрібно.
  • Для клієнтів із дійсним ідентифікаційним номером платника ПДВ в Україні потрібно ввести свій номер платника на сторінці «Платежі».
  • Якщо клієнт зареєстрований платником ПДВ, але не надасть DigitalOcean свій ідентифікаційний номер , податкові нарахування будуть відображені в рахунках-фактурах.

Хто вже підняв ціни?

Закон почав діяти 1 січня 2022 року, проте eBay, Amazon, Meta, Google та інші технологічні компанії повідомили про збільшення вартості послуг ще в грудні 2021 року.

  • Google надіслала користувачам своїх платних послуг в Україні листа із попередженням, згідно з яким, компанія починає стягувати 20% ПДВ на цифрові послуги для фізичних осіб та підприємців в Україні, які не зареєстровані як бізнес.
  • В середині січня Apple підвищила ціни на програми та покупки в додатках (крім підписок з автоматичним поновленням) в App Store на 20%.
  • eBay також додав ПДВ до вартості своїх послуг і цей тариф застосовуватиметься до кожного платежу за послугу, що здійснюватиметься українськими користувачами.
  • Компанія Amazon розіслала українським некомерційним користувачам повідомлення про стягнення податку на додану вартість (НДС) у розмірі 20% з початку 2022 року. У повідомленні команда Amazon попередила, що некомерційним користувачам потрібно вказати податковий реєстраційний номер у своєму обліковому записі Seller Central.
  • І Adobe розіслала користувачам листи із попередженням, що з 11 січня почне стягувати із них 20% ПДВ.
  • З третього січня 2022 року компанія Meta також додала 20% податку на додану вартість (ПДВ) для послуг своєї соціальної мережі Facebook в Україні.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук