Харківський айтішник 14 разів повідомляв про мінування через «особисту неприязнь до правоохоронних органів»

Читати на RU

Служба безпеки України викрила та затримала 39-річного харківського ІТ спеціаліста, який протягом грудня минулого року здійснив щонайменше чотирнадцять анонімних повідомлень про мінування різних об’єктів. Як передає «Бабель» з посиланням на пресслужбу СБУ, мотивом для протизаконних дій стали «особиста неприязнь до української влади, а також до правоохоронних та судових органів».

Псевдозамінованими стали Харківська держадміністрація, апеляційний суд і аеропорт

Співробітники СБУ встановили, що 39-річний харків’янин протягом грудня минулого року здійснив щонайменше чотирнадцять анонімних повідомлень про мінування різних об’єктів. Зокрема, він «замінував» Харківську обласну державну адміністрацію, Харківський апеляційний суд, Міжнародний аеропорт «Харків», залізничні та автомобільні вокзали, а також торговельно-розважальні центри міста.

При надсиланні анонімних електронних листів ІТ-спеціаліст використовував спеціальні комп’ютерні програми для приховування свого місцеперебування, проте правоохоронці все одно затримали зловмисника за місцем його проживання після чергового повідомлення про мінування.

Мотивами своїх злочинних дій харків’янин назвав особисту неприязнь до української влади, а також до правоохоронних та судових органів.

За псевдомінування злочинець може отримати до 8 років ув’язнення

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, вчинене повторно) Кримінального кодексу України.

За вчинення таких злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років. Також зловмиснику доведеться компенсувати десятки тисяч гривень державним та комерційним установам, що зазнали збитків від його протиправних дій.

Перевіряється можлива причетність зловмисника до співробітництва з іноземними спецслужбами. Оскільки останнім часом до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця всі можливі наслідки.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук