Шеринг техпаспорта та зміна прописки: Мінцифри додало 6 нових послуг в «Дія»

Читати на RU

8 лютого 2022 року команда Мінцифри в рамках Diia Summit презентувала нові цифрові послуги в додатку та на порталі «Дія». Серед них — можливість надати права на авто іншій людині та змінити місце реєстрації онлайн. AIN.UA розповідає про нововведення.

В рамках Diia Summit міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський анонсував запуск нових цифрових послуг. В оновленому додатку «Дія» та на порталі з‘являться:

  • Опитування. Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, з їх допомогою відомство зможе оцінювати роботу цифрових послуг, дізнаватися про необхідність впровадження нових функцій чи документів та спілкуватися з українцями на теми державного управління. Опитування не стосуватимуться виборів та референдумів.
  • Шеринг. Нова функція дозволяє в кілька кліків передати техпаспорт на свій автомобіль іншій особі. Таким чином, якщо автомобіль порушить ПДР за висновками камер автофіксації, штраф отримає не власник машини, а відповідний користувач.
Зображення: AIN.UA
  • Довідка про несудимість. Якщо раніше документ потрібно було отримувати в сервісних центрах МВС офлайн чи онлайн, або через посередників, зараз послугою можна скористатись у додатку «Дія» в кілька кліків за допомогою «Дія.Підпис».
  • Зміна реєстрації онлайн. Тепер кожний може вказати адресу, за якою планує проживати, на порталі або в застосунку «Дія» та отримати підтвердження від власника житла. Крім цього, в додатку віднині можна зареєструвати іншу особу у власному житлі.
  • Дозвіл на будівництво. Автоматичну реєстрацію будівництва тепер можна отримати на порталі «Дія». Результат замовник отримує одразу.
  • Продовження та припинення грошової допомоги ВПО.

За даними Мінцифри, за два роки з моменту запуску застосунком «Дія» користуються 14 млн осіб. З-поміж іншого, в 2022 році Мінцифри буде працювати над можливістю перереєстрації авто в «Дія», заміною посвідчення водія з доставкою документу додому, подачею заяви до поліції.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук