Сайти та додатки українських банків працюють в штатному режимі

Після введення в Україні військового стану у зв’язку з масованою агресією РФ, найбільші українські банки повідомили, що продовжують працювати в штатному режимі, щоб попередити занепокоєння населення. Так, у роботі «ПриватБанк» – найбільшого державного банку – наразі нічого не змінилося. Доступні операції з переказами коштів, знаттям готівки, поповненням карток.

Між тим, у користувачів виникають проблеми з поповненням мобільних рахунків. Розрахунки карткою наразі доступні.

«В Україні запроваджено воєнний стан. «ПриватБанк» діє відповідно до цих положень і чекає подальших інструкцій від НБУ», – повідомили у «ПриватБанку».

Так само – у більшості інших державних та комерційних банків України. На момент написання матеріалу редакція AIN.UA перевірила топ-10 українських банків і її онлайн-системи в нормі. Всі сервіси в нормі, хоч і можуть спрацювати не з першого разу.

НБУ також працює в звичайному режимі. Але у зв’язку із введенням військового стану в країні видача готівки, а також операції в іноземній валюті тимчасово заборонені. Видача готівки в національній валюті працює. Згідно з повідомленням НБУ, з урахуванням обмежень воєнного стану, банкомати видаватимуть до 100 000 грн на день в одні руки (не враховуючи виплат зарплати та соціальних виплат). Безготівкові операції обмежуватися не будуть.

Між тим, деякі обмеження все-таки є. Наприклад, monobank закрив доступ до кредитних коштів. У додатку вже можна побачити повідомлення про це, але зранку клієнти банку дізнавались про обмеження на касах супермаркетів, намагаючись безуспішно розрахуватися за покупки:

«Головна мета збереження грошей вкладників та клієнтів. Кредитні ліміти тимчасово обмежили. Наразі вирішуємо як їх повертати. Спостерігаємо за розвитком ситуації. Будь ласка, зберігайте спокій», – пояснив співзасновник mono Олег Гороховський.

Аналогічна ситуація з кредитними коштами на рахунках клієнтів «БВР» («Банк «Власний рахунок» «Сільпо»). Жодних повідомлень про обмеження на використання кредитних коштів від банка не надходило, але операції не проходять – додаток видає помилку.

Також біля банкоматів величезні черги, але інформації про те, що банки почали різко знижувати ліміти — немає. Обмеження на зняття готівки в банкоматах — стандартна опція для багатьох банків, окрім цього, у банкоматах може просто закінчитись готівка.

Інші банки про подібні заходи поки що не повідомляють. AIN.UA слідкує за ситуацією.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук