«Приберуть все, що заважає»: які ставки вводить законопроект про податкові пільги

Читати на RU

14 березня 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив про податкову реформу на час війни. Уже розроблений та затверджений у ВР законопроект, який спрощує, скасовує та знижує частину податків у країні. AIN.UA розповідає деталі.

Що анонсував Зеленський?

У своєму відеозверненні президент говорив про те, що частина країні, що перебуває у відносній безпеці, має працювати для того, щоби підтримувати економіку. І заради того, щоб малий та середній бізнеси не йшли з країни та не закривались, уряд розробив серйозні зміни для податкового законодавства.

«Уряд отримав чітке доручення: повернути малий та середній бізнес, прибрати все, що заважає. Максимально послабити податки, прибрати всі складнощі. Щоб система не тиснула, щоб люди знали, що вони можуть працювати так, як вони можуть», — сказав Зеленський.

Які ставки пропонують

За даними голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, а також першого заступника голови комітету Ярослава Железняка, йдеться про новий законопроект про підтримку бізнесу №7137-д.

Як розповідає Гетманцев, на засіданні комітету 14 березня розглядалася низка законопроектів про податкові пільги на час війни: №7137, 7137-1, 7137-2. І за результатами комітет вирішив затвердити новий доопрацьований проект закону на основі зазначених документів.

Які зміни у ньому передбачені? Вони — доволі глобальні, і стосуються як великого, так і малого бізнесів. Він діятиме на час воєнного стану. Ось деякі його норми:

 • Є можливість фізичним особам та підприємствам з оборотом до 10 млрд грн сплачувати єдиний податок з обороту в обсязі 2% за правилами, встановленими для 3 групи платників єдиного податку, тобто із звільненням від податку на прибуток, ПДВ та інших платежів.
 • Для фізичних осіб-підприємців (ФОП) 1 та 2 груп сплата єдиного податку є добровільною.
 • ПДВ на пальне зменшується до 7%, акциз на нього знижується до 0.
 • Пеня за несвоєчасне бюджетне відшкодування ПДВ не буде нараховуватися, якщо несвоєчасність відшкодування відбулося внаслідок форс-мажорних обставин.
 • Не вважається постачанням (тобто, не оподатковується) передача пального через примусове відчуження чи вилучення майна для потреб держави, передача ЗСУ та іншим, а також надання пального як гуманітарної допомоги.
 • Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які проживають на території бойових дій, не оподатковується ПДФО. Також не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога, яка надається особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ.
 • Дозволяється включати до податкового кредиту з ПДВ суми, по яких ще не зареєстровані податкові накладні, але наявні необхідні первинні документи. Такі накладні повинні бути зареєстровані протягом 6 міс з моменту припинення воєнного стану.
 • З березня 2022 до кінця року звільняються від плати за землю платники, чия земля розташована на територіях, на яких ведуться бойові дії.
 • Санкції за порушення закону про РРО не застосовуються до завершення воєнного стану, крім санкцій за порушення при продажу підакцизної продукції.
 • З 1 березня до припинення воєнного стану ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства не сплачують ЄСВ за себе.
 • Спрощенцям 2-3 груп дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників. Такі суми будуть сплачені за рахунок держбюджету.
 • На період воєнного стану та протягом 3 місяців після його закінчення штрафи та пеня по ЄСВ не застосовуються, а перевірки не проводяться.
 • Можуть проводитися перевірки бізнесу стосовно забезпечення можливості розраховуватися карткою. За порушення – штраф 8500 грн.

Також у законопроекті багато норм, що не стосуються податків:

 • Надається низка послаблень по фінмоніторингу для банків на час воєнного стану.
 • На час воєнного стану і на + 30 днів прибирається відповідальність за несвоєчасну сплату по споживчих кредитах.
 • На час воєнного стану і на + 30 днів забороняється стягнення майна по іпотеці та виселення мешканців. Не поширюється на новоукладені іпотечні договори.

Редакція AIN.UA слідкуватиме за прийняттям законопроекту. Нардепи пишуть про те, що його ймовірно голосуватимуть одразу за основу.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук