НБУ назвали шахрайські схеми в час війни: фейкові квартири та евакуації

1
Читати на RU

Нацбанк опублікував чотири основні схеми, за допомогою яких шахраї ошукують українців в час війни.

  • Під виглядом евакуаційних перевезень шахраї просять передплату на карту і зникають. Купуйте квитки на потяги чи автобуси лише на офіційних онлайн-ресурсах. У разі перевезень приватними авто незнайомими особами наполягайте на передплаті готівкою в момент відправлення, не перераховуйте їм кошти авансом.
  • Публікують фейкові оголошення про оренду переселенцям квартири у безпечних регіонах і просять внести передплату на картку, а після отримання коштів не виходять на зв’язок. Якщо у місті, де ви плануєте орендувати житло, у вас є знайомі, попросіть особисто перевірити житло за адресою та за можливості познайомитися з орендодавцями.
    Або ж спробуйте забронювати квартиру з обіцянкою переказати кошти найближчим часом, а потім зателефонувати з цим же проханням з різних номерів. Якщо орендодавець не згадає в розмові, що в них вже є «бронь», велика ймовірність, що це шахраї.
  • Роблять фейкові оголошення зі збору грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії. Є випадки, коли шахраї знаходять фото потерпілих людей і збирають гроші на допомогу «постраждалим».
  • Створюють фішингові сайти, які схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де нібито можна переказати кошти на підтримку ЗСУ. Через такі сайти шахраї викрадають гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані. Візуально вони схожі на сайти справжніх благодійних фондів, але відрізняються адресою.
Залишити коментар

Коментарі | 1

Пошук