Російські сервіси, які використовує український e-commerce, та чим їх замінити

1

24 лютого Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України. З цього моменту співпраця з громадянами РФ та російськими компаніями стала опосередкованою підтримкою країни-агресора. Українському бізнесу важливо відправити російські сервіси слідом за їхнім військовим кораблем і знайти альтернативу на інших ринках.

«Хорошоп» зробив добірку українських та європейських сервісів для e-commerce та маркетингу. Також ми нагадаємо про популярні у нас російські сервіси, на випадок, якщо ви не знали, що вони російські. Закликаємо підтримувати український бізнес та не допомагати розвивати економіку окупантів за наші гроші.

CRM-системи

CRM-системи використовуються у різних сферах: від продажів в інтернеті до кафе. Перейти з однієї CRM на іншу складно, але якщо ви в безпеці, варто зайнятися цим вже зараз. Більшість бізнесу стоїть на паузі і щоб не гаяти часу — використовуйте цей період для менш болючого переходу.

CEO компанії Crmium у своєму Facebook розповів, що багато користувачів прагнуть перейти з російських RetailCRM, Bitrix24, AmoCRM. Розгляньте такі варіанти українських CRM-систем:

 • SalesDrive — CRM для продажу товарів, яка має інтеграції зі службами доставки, платформами для створення сайтів, телефонією, ПРРО та іншим;
 • KeyCRM — система для маркетплейсів, інтернет-магазинів та Instagram. Через війну з Росією нові клієнти можуть користуватися сервісом до 1 травня абсолютно безкоштовно;
 • KeepinCRM — зручна CRM-система для малого та середнього бізнесу з автоматизацією багатьох бізнес-процесів;
 • Asteril CRM — багатофункціональна CRM, яка створює єдину базу замовлень і клієнтів, веде фінансовий та складський облік, відстежує статуси ТТН;
 • OneBox — агрегатор понад 300 програм та програм, на основі яких ви можете створювати різні галузеві рішення. Ви можете створити власну CRM або ERP-систему, побудувати бізнес-процеси, телефонію, облік та електронний документообіг;
 • Creatio — комплексне CRM-рішення для автоматизації маркетингу, продажів та обслуговування клієнтів.

З іноземних CRM ми рекомендуємо Pipedrive та Hubspot — це системи для автоматизації продажів та маркетингу, які можна інтегрувати у будь-який тип бізнесу.

Складський облік та бухгалтерія

Для складського обліку та бухгалтерії в Україні найчастіше використовують 1С та «МойСклад», але ці сервіси російські. Замініть їх рішеннями українських компаній:

 • Bookkeeper — SaaS-продукт для автоматизації бухгалтерського обліку на сучасній програмній платформі A2v10;
 • Torgsoft — програма для обліку роздрібної та оптової торгівлі. Підходить для онлайн та офлайн-магазинів;
 • Ukrsklad — універсальна програма для складського обліку. «Укрсклад» пропонує безкоштовний демо-період на 45 днів для оцінки можливостей сервісу.

Call Tracking

Binotel та Ringostat — українські call tracking-сервіси, які визначають ефективність каналів просування. Кожна з платформ дозволяє закрити всі потреби телефонії, наскрізної аналітики та call tracking. Якщо ви використовували російські сервіси Calibri або Roistat, настав час для змін.

Платформи для створення сайтів

«Хорошоп» — SaaS-платформа для створення інтернет-магазину, надає безкоштовний тестовий період на 14 днів та пропонує спеціальні умови для тих, хто переїжджає з російських платформ Insales, Tilda, Nethouse тощо. На період війни скасовано стартовий платіж за сайт в розмірі 10 000 грн.

Weblium — конструктор інтернет-магазинів, лендингів та блогів. Компанія пропонує безкоштовно створити сайт організаціям, що протистоять російській агресії, а також знижку 50% на річну підписку для підприємців.

Shop Express — платформа для створення інтернет-магазину з безкоштовним пробним періодом на 7 днів.

Okay CMS — система для створення інтернет-магазину з відкритим кодом та великою кількістю можливостей.

Онлайн-чати

Серед багатьох інтернет-магазинів популярним є російський продукт JivoChat. Чудовою альтернативою може стати KwizBot — платформа, за допомогою якої можна розмістити на сайті чат-бота або онлайн-чат із оператором. Також розгляньте агрегатор месенджерів Skibble. Наразі сервіс пропонує перший місяць роботи безкоштовно, а на другий — 50% знижки. З іноземних продуктів рекомендуємо звернути увагу на Livechat.

Маркетингові послуги

Серед російських маркетингових сервісів в Україні деякі використовували Convead, Unisender та Semrush. Замініть їх українськими та закордонними продуктами, які допоможуть вам у просуванні вашого бізнесу:

 • Serpstat — платформа для виконання SEO-завдань, повного аналізу сайту, збору семантики та моніторингу позицій;
 • Stripo — email-редактор для створення адаптивних шаблонів без навичок верстки;
 • Plerdy — сервіс для підвищення конверсії, що дозволяє будувати теплову карту кліків, відстежувати дії користувачів на сайті та створювати опитування NPS;
 • Looqme — платформа для моніторингу та аналітики каналів комунікації;
 • Esputnik — омніканальна платформа, за допомогою якої можна налаштувати email-, sms- та Viber-розсилку, а також push-повідомлення;
 • Mailchimp — американська платформа для автоматизації маркетингу та email-розсилок;
 • Apix-Drive — онлайн-конектор для обміну даними та створення інтеграцій між сервісами та програмами;
 • Zapier — американський продукт, який дозволяє зв’язати між собою різні послуги та автоматизувати процеси.

Українські воїни протистоять Росії на фронті, і наше з вами завдання – допомагати їм, борючись із країною-агресором усіма можливими способами. Відмова від російських сервісів стане невеликим, але важливим кроком у цій боротьбі. Підтримуйте український бізнес, відмовляйтеся від усього російського та вірте в нашу перемогу. Слава Україні!

Автор: Ксенія Дмитрашко, маркетолог «Хорошоп»

Залишити коментар

Коментарі | 1

 • Я розумію що моя компанія і компанія Netpeak, працює з Planfix. Але коли ми не вказуємо софт окупантів, то ми автоматично стаємо колаборантами. Тому внесіть їх софт також будь ласка в список, бо виходять якісь подвійні стандарти. Якщо не внимете, я це питання пвдніму в соц мережі і вкажу і Аін і Нетпік.

Пошук