З початком введення воєнного стану у 14 областях припинили продаж алкогольних напоїв. Здебільшого, це було пов’язано із запровадженням комендантської години. Після трьох тижнів війни у деяких областях та навіть ОТГ скасовують попередні обмеження та відновлюють продаж пива, а подекуди вина й слабоалкогольних напоїв.
Редакція AIN.Business зібрала інформацію станом на 17 березня, де можна придбати пиво. А також ми з’ясували, чим керувалась міська влада у своїх рішеннях.
Продаж пива відновлено у таких областях:
- Волинська
З 17 березня відновлено продаж пива, вина та слабоалкогольних напоїв.
Своє рішення Волинська обласна військова адміністрація пояснює тим, що на Волині є кілька пивоварних заводів, які у зв’язку із запровадження воєнного стану були змушені припинити роботу. У підсумку, сотні людей втратили робочі місця.
«Тому наша область має забезпечувати надійний тил – бізнес повинен працювати і наповнювати місцевий бюджет (пам’ятаймо, що із надходження податків ми можемо купувати воєнну амуніцію для наших воїнів-захисників)», – підсумовує голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.
Однак, в обласному центрі та луцькій громаді продаж пива, вина та слабоалкогольних напоїв буде й надалі заборонено. Повідомляє мер Луцька Ігор Поліщук.
«У зв’язку з тим, що в Україні триває війна, у всіх населених пунктах в людей на руках величезна кількість зброї, відновлення продажу пива, вина та слабоалкогольних напоїв є не на часі в нашій громаді. Святкувати будемо після перемоги!» – продовжує очільник Луцька.
Продаж міцних алкогольних напоїв протягом воєнного стану в області залишається заборонений.
- Тернопільська
З 10 березня відновлено продаж слабоалкогольних напоїв, зокрема, пива.
Представники місцевої влади у своєму рішенні опираються на поставу Кабміну, де зафіксовано, що пиво – слабоалкогольний напій, з вмістом спирту до 7%. Відповідно, не має підстав призупиняти його продаж, адже це не міцний алкоголь.
«Ми відреагували на звернення двох найбільших пивзаводів області (пивоварня «Опілля» та «Микулинецький Бровар» – прим. AIN.Business) і все ж прийняли рішення дозволити продаж пива. Проте, це не означає, що завтра у магазинах почнуть продавати міцний алкоголь», – коментує голова Тернопільської ОДА Володимир Труш.
- Закарпатська
З 15 березня з 8 до 20 години в області дозволено продаж слабоалкогольних напоїв, пива та вина на час дії воєнного стану.
Зазначені напої заборонено продавати працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям Нацгвардії, територіальної оборони та інших військових формувань.
- Хмельницька
З 14 березня в області відновлено продаж пива та слабоалкогольних напоїв протягом воєнного стану.
«Заборонено з 1 березня і до закінчення строку, на який було введено воєнний стан на території області, торгівлю алкогольними напоями, крім пива та слабоалкогольних напоїв», — зазначив на брифінгу керівник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.
- Івано-Франківська
З 13 березня в області місцева влада дозволила продаж пива.
«Це рішення обумовлено постановою Кабміну, де вказано, що пиво належить до слабоалкогольних напоїв. Також до нас звертаються підприємці нашої області, пивовари, крафтові виробники, оскільки їхні виробництва зупинилися і страждає економіка.
Підприємці повинні працювати, а громадяни – свідомо і відповідально ставитися до придбання та вживання пива», — підсумувала на брифінгу голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.
- Чернівецька
З 14 березня на Буковині дозволено продаж пива.
У рішенні Ради оборони області Чернівецької ОДА від 12 березня йдеться, що протягом воєнного стану заборонено продаж алкогольних напоїв, окрім пива. Рішення вступає в силу 14 березня.
- Львівська
Поки що продаж пива не відновлено. Однак, голова Львівської ОДА Максим Козицький пропонує поставитись до цього питання з розумінням, адже галузь пивоваріння становить левову частку економіки області.
«З приводу доцільності заборони алкоголю, то пропоную подивитись з другого боку, а саме функціонування економіки, яка так потрібна в умовах війни. Для прикладу, в середньому один працівник пивоварні сприяє створенню 16 робочих місць у суміжних галузях (сільське господарство, логістика, торгівля, сфера послуг тощо). За минулий рік лише пивовари України сплатили до бюджету понад 26 млрд. гривень податків. Тому, відповідь очевидна, бізнес повинен працювати, але під чітким контролем держави, як того вимагає час», – підсумовує Максим Козицький.