На п’ятий день війни з’явився волонтерський проєкт «Армія Дамблдора». Його запустив Женя Михайленко — київський ресторатор, засновник мережі Food vs Marketing (FVSM) та топікстартер раменосрачу. Зараз компанія збирає кошти, готує їжу для солдатів та має офіційну домовленість на співпрацю із ЗСУ.
AIN.Business поспілкувався із Женею, а він розповів, як з’явилася ідея організації, чим вона займається та куди прямує.
Женя Михайленко, ресторатор, засновник мережі FVSM
Коли розпочалася війна я спробував відкрити всі ресторани. Але вже через кілька годин після відкриття стало зрозуміло, що половина людей не прийде на роботу, та й у самі ресторани ніхто не йде. Треба було розробити якийсь план дій.
Я вирішив використати наш ресторанний ресурс — на розбудову якого пішло приблизно $2 млн — на створення волонтерської організації «Армія Дамблдора».
Першими волонтерами стали власне працівники нашої компанії. На початку нас було не багато, але вистачило, щоб почати працювати з різними організаціями ТерОборони та людьми із ЗСУ, яких я знаю ще з часів роботи у фонді ветеранів з 2015 року. Я тоді в Маріуполі у двох ресторанах налаштовував меню і тренував працівників в розпал бойових дій, коли градами поливали околиці міста.
Тож тепер ми працюємо напряму зі Збройними Силами України. Ми годуємо солдатів, спецпризначенців, бійців ТерОборони тощо. У нас є навіть офіційний дозвіл на це, підписаний Генштабом (є в наявності у редакції — прим.ред.). Хочеться принести якусь користь. Можливо це не настільки суттєво, але робимо, що вміємо.
Паралельно ми запустили фандінгову кампанію. Вона відбувається і в Америці, і в Україні. Кошти йдуть на два напрямки.
Перший — термінові витрати. Наприклад, когось евакуювати з рідних, наших працівників або ж людей, яких ми можемо врятувати нашим транспортом.
Другий — кошти зі Штатів. Ми їх акумулюємо, щоб по закінченні війни розподілити між волонтерами та нашими працівниками. Ми видаватимемо ці кошти для того, щоб вони могли перезапустити своє життя.
Річ у тім, що в Збройних силах поки не вистачає можливості переналаштувати ланцюжки годування бійців. Тож вони або будуть їсти консерви, або їсти нормальну їжу. Але для цього потрібні натреновані люди.