Бронювання військовозобов’язаних працівників. Що це словосполучення означає для українського бізнесу в умовах воєнного стану. Видання «НВ» проаналізувало яких саме співробітників і як можуть забронювати роботодавці на час мобілізації. Редакція AIN.Business підготувала детальний конспект.
Правова основа
Статті 12 і 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» використовують поняття «бронювання військовозобов’язаних працівників» в умовах воєнного стану.
3 березня Кабмін у Постанові 194 на час війни вніс низку змін щодо військовозобов’язаних працівників.
Алгоритм дій для бізнесу
Бронювання військовозобов’язаних працівників відбувається за рішенням Мінекономіки. Яку ціль переслідує цей документ та як його можна отримати?
«Мета: забезпечити роботу органів державної влади, місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань і населення», – йдеться у Постанові.
- Працівники зазначених установ можуть продовжувати працювати, за умови включення їх до погодженого урядом документу «Пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час». Формуляр документа можна завантажити тут.
- «Пропозиції…», на відміну від своєї довгої назви, складаються лише з 6 питань. Документ необхідно заповнити роботодавцю, що працює у «відповідних сферах управління, галузях національної економіки, підприємствах, установах та організаціях», як зазначено в Постанові.
- Наступний етап – погодження Міноборони пропозицій щодо бронювання конкретних військовозобов’язаних, тобто осіб, зазначених у списках «Пропозицій…».
- Протягом 1 робочого дня від моменту передачі списків, Мінекономіки приймає відповідне рішення та надсилає його копію Міноборони, а також роботодавцю.
- Термін дії бронювання не може перевищувати 6 місяців.
- Документ, що підтверджує відтермінування від призову під час мобілізації та воєнного часу для працівника – це витяг із наказу Мінекономіки.
Нагадаємо, що редакція AIN.Businessписала про особливості трудових відносин під час війни, зокрема про тонкощі механізмів звільнення та прийняття на роботу.