Щоб швидко реагувати на виклики бізнесу в умовах війни, Рада бізнес-омбудсмена (РБО) відкрила лінію юридичної допомоги. Працює два представництва: в Україні та Польщі.

Лінія підтримки українських підприємців #Helpline дозволяє отримати безкоштовну юридичну допомогу до 48 годин від моменту звернення. Для цього необхідно заповнити коротку форму.

Як працює РБО?

Рада бізнес-омбудсмена заснована в Україні у 2014 році. Її мета – представництво та захист інтересів бізнесу в українських державних органах. Як зазначає сама РБО, їхня команда складається з 32 фахівців із західною освітою та професійним досвідом у юриспруденції, стратегічному управлінні, економіці, аудиті та управлінні ризиками.

«Однією з ключових цілей РБО є забезпечення ефективної системної комунікації бізнесу з владою, органами державної влади та місцевого самоврядування», – переконані у РБО.

На період воєнного часу Рада призупинила розгляд та прийом скарг і сфокусувалась на лінії підтримки підприємців. Фахівці РБО надаватимуть безкоштовні юридичні консультації підприємцям.

Зображення: Рада бізнес-омбудсмена

Які звернення опрацьовує лінія підтримки?

Звернення, що стосуються будь-яких аспектів ведення бізнесу, окрім зазначених нижче:

  • з питань, що виникають в рамках звичної (не пов’язаної із воєнним станом) господарської діяльності;
  • з питань, що виникають в рамках господарських відносин між суб’єктами господарювання приватної форми власності;
  • з питань, що є предметом будь-якого судового провадження або арбітражного розгляду. А також  щодо тих, до яких вже було винесено судове рішення;
  • з питань, які випливають із змісту скарг, які були подані до РБО до моменту введення воєнного стану,  тобто до 24 лютого цього року.

Формуляр складається з 9 питань, де потрібно зазначити такі дані:

  • назву компанії або ФОП;
  • код ЄДРПОУ або РНОКПП;
  • ПІБ, посаду, регіон;
  • номер телефону, e-mail заявника та альтернативні канали зв‘язку;
  • опис проблеми.

За можливості, можна завантажити і документи, що стосуються звернення. Це пришвидчить розгляд. Уся інформація – конфіденційна.

«Робити бізнес у воєнний час – справжній виклик, який мало хто на практиці проходив. Цього не вчать ані на бізнес-курсах, ані на MBA. Рада бізнес-омбудсмена з вами поруч і готова допомагати, яке майбутнє для свого бізнесу ви би не обрали», – підкреслює Юлія Михайлюк, інспекторка Ради.

Зараз співробітники РБО працюють не лише в Україні. Відкрили також представництво у Кракові. 

«Це допомагає більш ефективного вирішувати проблеми транскордонних економічних зв’язків ЄС–Україна (у співпраці з польським Бюро Речника малого і середнього підприємництва)», – пишуть фахівці РБО.

Консультації співробітників українського та польського офісів – безкоштовні та конфіденційні. Опрацювання заявки, як вже зазначалося, триває до 48 годин.


Нагадуємо, що раніше ми писали про те, як в умовах війни бізнесу фіксувати пошкодження нерухомості та як підприємцям отримати кредити під 0% на час війни.