YouControl створив інструмент RuAssets для виявлення прихованих активів РФ та РБ

Читати на RU

Українська ІТ-компанія, що створює сервіси на основі відкритих даних, YouControl запустила міжнародний інструмент для перевірки зв’язків юридичних та фізичних осіб з російськими і білоруськими активами.

Платформа називаєтсья RuAssets і виявляє причетність компаній та людей з різних куточків світу до російських та білоруських національних публічних діячів та сигналізує про пов’язаність з підсанкційними особами, воєнними терористами та пропагандистами. 

Для чого це потрібно

RuAssets покликаний викрити винних в окупації України та попередити увесь світ про загрозу співпраці з бізнесом, що має зв’язки з РФ чи РБ. Адже для компаній така співпраця означає значні ризики: санкційні, фінансові, операційні, репутаційні.

Крім того, чим швидше міжнародна спільнота ухвалить рішення про відмову від співпраці з цими країнами, тим швидше збанкрутують компанії, що фінансують війну проти України. А значить, світ відправить агресорів в економічний “бан”.

Можливості  RuAssets 

 • дозволяє виявляти навіть найбільш приховані зв’язки бізнесів та осіб з країнами-агресорами через ланцюги посередників. Тобто, якщо людина має навіть непрямий контакт – через родичів, роботу, посадові повноваження – інструмент покаже зв’язок як можливий фактор ризику;
 • містить найбільш повний список російських та білоруських PEP (національних публічних діячів) з понад 100 джерел;
 • аналізує дані з офіційних відкритих реєстрів власників і бенефіціарів бізнесів країн СНД та Європи (15+ країн);
 • перевіряє юридичних та фізичних осіб в понад 50 міжнародних санкційних списках;
 • сигналізує про пов’язаність з воєнними терористами та пропагандистами (реєстри кримінальних осіб, список силовиків рф);
 • щоденно оновлюються дані відповідно до змін в реєстрах і списках;
 • регулярно відбуваються апдейти: продукт постійно вдосконалюється, додаються нові джерела даних.

Як працює

 • Після входу і реєстрації на головній сторінці сайту RuAssets варто в пошук ввести назву компанії, а для уточненого пошуку – ID.
 • Для перевірки фізособи – ПІБ, для уточненого пошуку – ІПН.
 • Система покаже результати пошуку – всю наявну інформацію про запитувану фіз чи юрособу.
 • По кліку на кнопку “Знайти зв’язки”, інструмент побудує звіт, в якому можна побачити, з ким пов’язана особа, через яку компанію, на основі чого і які ризики ці зв’язки можуть нести для вас.  

Для кого інструмент

 1. Правоохоронних органів та органів державної влади – для пошуку російських та білоруських активів за межами країн-агресорів та ухвалення рішення щодо подальшого їх заморожування/арешту/виключення.
 2. Комплаєнс менеджерів, AML та KYC спеціалістів – для перевірки існуючих або нових контрагентів на пов’язаність з компаніями та особами з росії та білорусі, компаніями під санкціями та РЕР для прийняття рішення про співпрацю з ними, спираючись на повну і достовірну інформацію.
 3. Журналістів, незалежних розслідувачів – для фактчекінгу, пошуку достовірної інформації, проведення розслідувань  та аналітичних досліджень.
 4. Роботодавців, HR-спеціалістів, рекрутерів – для швидкої перевірки фізосіб для ухвалення рішення щодо працевлаштування.

Для журналістів, уповноважених представників органів державної влади України та правоохоронних органів рішення є безоплатним. 

Інструмент можна протестувати безкоштовно. Варто просто подати заявку на сайті ruassets.com. Адміністратори платформи зв’яжуться з вами для надання тестового доступу.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук