На віртуальних машинах «Бітрікс» територія України вже розділена на 4 частини (виправлено)

4

5 квітня AIN.UA опублікував статтю про те, що у налаштування віртуальних машин «Бітрікс» розробник додав дані про розділену територію України, за коментарем Антона Толстого, засновника компанії Reds.cloud, яка до війни поширювала софт «Бітрікс24» та «1С-Бітрікс». Йдеться про такий скріншот:

Скріншот наданий Антоном Толстим

У статті ми допустили помилку: подібний розподіл на часові зони є стандартним для роботи баз даних на Linux. Антон також підтвердив, що помилився:

«Мені необхідно вибачитись та визнати свою помилку. На знімку дійсно виглядає так, наче Україна розділена але це всього лише результат, який виводиться після команди tzselect і до якого “Бітрікс” не має стосунку».

Але друга частина статті лишається актуальною:

До війни компанія Антона була офіційним партнером «Бітрікс24» та «1С-Бітрікс». Перше — це CRM-система, в якої є хмарне та коробкове рішення), друге — CMS-система управління сайтами, на якій працює багато сайтів та інтернет-магазинів, донедавна в неї було багато користувачів в Україні (2020 року цим сервісом в Україні користувалося біля 100 000 людей із 13 000 компаній).

  • Толстой розповів AIN.UA, що від початку війни партнери української «Бітрікс24» (яка продає ці рішення) не отримали жодної інформації, а при спробі звернутися до її голови Дмитра Суслова отримав блок від нього у Facebook. Відзначимо, що «Бітрікс24» із початком війни виступила зі зверненням, в якому засуджувала військову агресію РФ. За останніми даними, компанія — на межі закриття.
  • Антон також відзначає, що наразі, через ліквідацію українського офісу усе переходить під контроль головного офісу компанії в Калінінграді. Тож є ризики використання цього російського програмного продукту.

«Судячи з останніх новин про закриття українського офісу, неважливо де зберігаються ваші хмарні рішення “Бітрікс24”. Все перейшло під повний контроль головного офісу, розміщеного у Калінінграді (РФ), і як вони використовують ваші дані — вже невідомо нікому. З коробковими рішеннями трохи складніше: володарі “коробок” самі обирають сервер, на якому розміщуються їхні дані. Достатньо повністю закрити “коробку” від серверів та заблокувати скрипти, які передають статистику. Але в цьому випадку ви фактично отримаєте продукт з обмеженнями», — говорить він.

Нагадаємо, раніше AIN.UA публікував перелік популярного російського софта, яким користуються українські компанії, та аналогічних українських та закордонних рішень, на які варто перейти.


Залишити коментар

Коментарі | 4

  • Пане Антоне, пильність то є добре, та в даному випадку Бітрікс тут ні до чого. У ВМ виводиться стандартний перелік часових зон. Можете подивитись список зон на будь-якій сучасній ОС Linux (timedatectl list-timezones) – знайдете в спискі ті ж самі 4 зони – Kiev, Simferopol, Uzhgorod, Zaporozhye.

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tz_database_time_zones

    • Не буду з вами сперечатися, скоріше за все це моя помилка. І вони дійсно отримують базу даних tz database Нажаль не залишилося ВМ (до 2014 року). Але наскільки я бачу прямого посилання вони в базу не роблять. Тобто база вже знаходиться у ВМ так як в машинах до 2016 року Крим не відокремлений. І розуміючи це, та той факт що в Україні був офіс дуже погано, що базу оновили.

  • Можу підтвердити слова Антона Толстого щодо баноманного відхилення Суслова. Ми також як партнери працювали, і чесно кажучі, за ітогами спілкування із Рижиковим і Сусловим, останній мені здався хворим на усю голову. Стосовно того що вони лазать по партнерським акаунтам з невідомих IP-адрес під логіном партнера, на запит СБУ, Суслов надіслав відповідь що вони і право на це мають, бо у оферті прописали. Повністю мерзенна свідомість у людини, і кришується воно Києво-Могилянською бізнес-школою, яка за гроші (1 мільон гривень), готова і чорту сертифікат MBA надати.

    • Виглядає як чорний піар. Навіщо власнику сервера таким способом заходити до вашої партнерки щоб себе компроментувати. Є безліч інших способів щось зробити, навіть нікуди не заходячи. Ще і КМБШ сюда дописали чосусь. Знаю Дмітрія Суслова як дуже порядну людину.

Пошук