Аграрії в умовах війни працюють в усіх регіонах, де не ведуться активні бойові дії. Посівна кампанія, за словами премʼєр-міністра, розпочалась у 21 області. За 40 днів повномасштабної війни ми побачили, як в різних куточках країни фермери у форматі 24/7 реалізують посівну кампанію. 

AIN.Business зібрав найпопулярніші сюжети щодо посівної-2022, над якими жартують українці в соцмережах.

Чума, війна, посівна

Безстрашність українських аграріїв фіксували по всій країні. Перехоплення ворожих російських танків тракторами, сівба вночі, загрози замінових земельних ділянок – не зупиняли фермерів. Відтак, у соцмережах їм почали надати різні суперсили, що демонструють незламність та відданість аграріїв.

Фото: телеграм-канал @strng

Популярним залишається мем з українським трактором, який продовжує працювати, незважаючи на зовнішні загрози: від війни до ядерної небезпеки. Картинку почали персоналізувати також в різних регіонах.

Фото: Район.in.ua

Виїзди фермерів колонами тракторів на посівну зображали як окремі воєнні операції. Вони охороняють не лише наш харчовий фронт, а й військовий.

Фото: FB / УНІАН

Українські фермери – супергерої

З 24 лютого стрічка новин багата на події, де українські аграрії знову ж таки показують свою сміливість та механізми, як фермер може допомогти ЗСУ. Інколи достатньо просто виконувати свої щоденні агроритуали, за умови, що це безпечно. З часткою гіперболізації зображено будні цієї посівної.

Єдність агросектору з іншими захисниками України фіксують навіть на дитячих фото.

Зліва направо: Нацгвардія України, Тероборона, Збройні Сили України, українські фермери.

Вплітають сюжети української посівної кампанії в твори образотворчого мистецтва. Наприклад, один з найбільш впізнаваних образів ХХ століття – картина «Американська готика» Гранта Вуда – став уже надбанням українського колективного розуму. Рімейк показує, що наші фермери здатні захистити себе, свій город, своє господарство.

Фото: телеграм-канал @the mysteztvo

Хоробрість аграріїв також фіксують в колажах.

Фото: FB / Переяслав.City

Нове літочислення

Підготовка до початку посівної збіглася з російським вторгненням. Це знайшло своє відображення у календарях, що відображають реалії нашого часу.

Фото: FB / Apostrophe.UA

Прив’язка кінця війни до польових робіт – одна з найпопулярніших тем, над якою жартують в мережі. Найчастіше йдеться про те, що потрібно закінчувати війну до початку садіння якоїсь конкретної сільськогосподарської культури або, щоб не ускладнювати собі життя і не вдаватись в деталі – розсади.

Фото: FB / Переяслав.City

По грядках не ходити

Ще зі школи пам’ятаємо жарт, що по помитому не варто ходити, бо наслідки можуть бути непередбачуваними. Цей сюжет перенесли в площину екстремальної посівної-2022, де українські аграрії (здебільшого, це жінки) захищають свої грядки від російських військ.

Фото: FB / Переяслав.City
Фото: FB / Apostrophe.UA

Нові російські добрива

Недостатня кількість добрив на українському ринку – проблема не нова. Про дефіцит засобів захисту рослин, зокрема, писали і ми. Проте, з початком війни ситуація істотно змінилась. З мемів видно, що російські загарбники мають в різний спосіб позитивно вплинути на врожайність наших земель.

Фото: FB / Moshkovsky_art
Фото: Twitter @ochranaotmena

Передбачають, що рекордні врожаї мають бути в с. Чорнобаївка, що на Херсонщині. Цьогоріч там зафіксували рекордні поклади добрив.

Фото: FB / Moshkovsky_art
Фото: FB / Moshkovsky_art

Отож, бачимо, що посівна кампанія в Україні відбувається, незважаючи на війну та корективи, які вона вносить. Тому, очільниця МВФ Крісталіна Георгієва може не хвилюватись: у нас трактори вже давно в полі.

Фото: телеграм-канал @Останній Капіталіст