Держава скасувала додаткові вихідні дні у квітні-травні. Що це означає

Читати на RU

Вдень 18 квітня з’явилась новина, що держава скасовує додаткові вихідні дні на квітень і травень. Мова про 25 квітня, 2 травня і 9 травня. Надя Денисюк, адвокат Axon Partners коротко розписала, як бути з вихідними.

Що сталось?

24.03.2022 набрав чинності закон про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, який зупинив дію положень Кодексу законів про працю України в частині встановлення додаткових вихідних днів на період дії воєнного стану.

Тобто, ще місяць тому було відомо, що вихідний в понеділок на Великдень скасовується, бо воєнний стан продовжений до 25.04.2022.

Дехто писав, що і травневі свята скасовуються, але хочу нагадати, що формально дія воєнного часу на травень поки не продовжена. Хоча варто підготуватися до того, що і травневі свята і всі інші, які передбачені в статті 73 КЗпП України, можуть бути робочими днями.

А що тепер робити з тими, хто спланував відпустку?

Працювати. Офіційно ці дні є звичними робочими днями, які повинні оплачуватись як повноцінний робочий день, а працівник виконувати свою роботу. Тому в табелі обліку робочого часу і при нарахуванні заробітної плати ці дні треба рахувати як робочі.

Оскільки закон, який надавав вам право встановлювати в ці дні вихідний тепер не діє, то і своїм наказом просто так зробити цей день вихідним, без проведення певних процедур, ви не можете.


Вище — коментар юриста про що йде мова у законі.

Якщо говорити простою мовою, то формально вихідний скасовано. Але не засмучуйтесь, адже якщо ви ФОП, то на вас ці обмеження не діють взагалі, так як режим робочого часу та вихідні дні за КзпП лише для працівників.

Раптом ви той самий працівник по всім канонам КЗпП, але вам пощастило і керівництво компанії лояльне і схильне до підтримання work-life balance, ви можете вирішити питання розподілення навантаження в цей день, головне попередьте свого бухгалтера, що «працюватимете з дому». Або ж про це може попередити сам роботодавець. Головне — дотриматись всіх офіційних моментів у звітності.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук