Не виходить отримати статус ВПО в «Дії»: Мінцифри розповідає в чому може бути причина

Читати на RU

19 квітня 2022 року Міністерство цифрової трансформації презентувало нову послугу в додатку «Дія». Громадяни України отримали можливість оформити статус внутрішньо переміщеної особи. Зокрема, дозволяє отримати виплату від держави – українці можуть отримувати щомісяця 2000 грн на себе та 3000 грн на кожну дитину.

Мінцифри дало відповіді на найпоширеніші запитання користувачів «Дії», у яких не виходить отримати статус ВПО:

Я перебуваю за кордоном. Чи можу отримати довідку? 
Внутрішньо переміщена особа — та, що змінила тимчасове місце проживання всередині країни. Для українців за кордоном діють допомоги від тих країн, до яких ви переїхали.

Подав заяву в Дії. Коли я отримаю довідку ВПО та виплати?
Заява обробляється декілька днів. Після цього довідка з’явиться у вас у Дії поруч з іншими цифровими документами. Виплати нарахуються, щойно Ощадбанк за поданням Мінсоцполітики перераховує кошти у ваш банк. 

У мене немає ID-картки чи закордонного паспорта в застосунку, я можу скористатися послугою в Дії? 
Щоб отримати статус ВПО, у застосунку має відображатися картка платника податків та один із паспортів: ID-картка або закордонний біометричний паспорт. Особисті дані для формування довідки отримуються саме з біометричних паспортів. 

Якщо в мене вже є довідка ВПО, я можу оформити виплату в Дії? 
У застосунку можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги радимо звернутися в ЦНАП.

Якщо вам не вдалося з першого разу подати заявку в Дії і «‎сталася помилка»‎ — це пов’язано з великим навантаженням на державні реєстри. Скористайтеся послугою трохи пізніше.

Якщо ви не знайшли відповіді на своє питання в переліку, в Мінцифри радять звернутися до служби підтримки або надіслати повідомлення із запитом у соцмережах Міністерства. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук