10 нових фахівців і безкоштовне навчання для бійців ЗСУ. Як Mate academy працює у війну

Редакція AIN.UA поговорила із засновником стартапу Mate academy Романом Апостолом. Його компанія розвиває платформу для вивчення програмування. Після двох місяців війни Mate academy вдалося відновити кількість заявок як у часи до 24 лютого. Також компанія запустила безкоштовне навчання для бійців ЗСУ і відчуває ріст цікавості до IT-професій.

Засновники Mate academy: Макс Лисак, Анна Апостол, Роман Апостол. Фото: Mate academy

Як ви пережили ці два місяці війни і що було найважче для компанії?

Перші дні були найважчими. П’ять співробітників застрягли на кілька тижнів у підвалах Ірпеня без зв’язку. Зараз з ними все гаразд, за кілька тижнів їм вдалося звідти вибратися. Решта команди відразу почала виїзд в західні регіони до родичів та близьких.

Тиждень команда і студенти були в неробочому режимі, як і з рештою вся Україна. Проте на третій тиждень повномасштабної війни, коли всі облаштувалися в інших містах та за кордоном і повністю відновили навчання.

Зараз ми вийшли на ті показники заявок, які були до повномасштабного вторгнення. Зупинка роботи цілих галузей і бажання перекваліфікації сприяло цьому. Зараз в Mate academy одночасно навчається близько 800 студентів.

Розкажіть детальніше про ріст відвідуваності зараз: коли почався, які запити у користувачів зараз?

Запит той же — зміна професії і робота в індустрії, яка успішно переживає кризи, а зараз війну. Частка студентів-жінок до війни становила 25%. В нас завжди було більше студентів жінок ніж в середньому в ІТ індустрії, де цей показник близько 10%. Зараз кількість жінок в нас на рівні 35-40%. Найбільш популярними програмами залишаються Front end та QA. Це відповідає потребам компаній, згідно з статистикою вакансій на DOU.

Ситуація в країні така, що для багатьох людей зараз актуальне питання перекваліфікації та пошуку роботи в ІТ-індустрії. Ми вже змогли працевлаштованих понад 1700 студентів, тому і бачимо рекордну кількість запитів на навчання.

Як організована робота вашої команди зараз?

Зараз компанія працює повністю віддалено. В нас залишився офіс в Києві, за яким ми сумуємо. Фото звідти ми використовуємо на наших відеофільтрах в Zoom. 

Ми наймаємо дуже автономних людей, тому всі швидко справилися з облаштуванням робочих місць та налаштуванням хорошого інтернету. В нас працює система крос-функціональних команд, які самі вирішують як їм пристосуватися, щоб бути ефективними. Хтось перейшов на щоденні дзвінки, хтось більше комунікує в чатах.

команда Mate academy. Фото: Mate academy

Які зміни ви внесли в роботу? Чи скорочували команду або зарплату?

В перший день повномасштабної війни ми авансом відправили людям зарплату, оскільки в них з’явилися непередбачувані витрати з переїздом. Зарплату в перший місяць війни скоротили собі тільки засновники. Хтось з команди міг отримати менше бонусів, але саму зарплату ми виплачуємо в повному обсязі. Троє працівників вирішили захищати Україну, ще кілька пішли в тероборону. Ще 10 нових людей приєдналося до команди.

Ви працювали над платформу в цей час?

Робота над платформою не припинялася жодного дня. В нас понад 40 інженерів в команді, які працюють над нашим продуктом. Більшість з них випускники Mate, тому вони добре розуміють як зробити навчання ефективним.

Які волонтерські ініціативи ви провели?

За кілька днів до війни перерахували 500 000 грн у фонд «Повернися живим». Так ми вирішили підтримати ЗСУ та показати приклад іншим ІТ-компаніям. Майже весь прибуток за березень, а це мільйон гривень, перерахували у фонд Сергія Притули. Кілька наших ключових людей прийняли рішення служити в ЗСУ та Теробороні. Це їх рішення, не компанії, але ми пишаємося ними і допомагаємо матеріальним забезпеченням їх бригадам.

Розкажіть детальніше про навчання для бійців ЗСУ?

Українцям потрібна віра у світле майбутнє. Ми хочемо, щоб хлопці, які зараз на фронті продовжували мріяти. Після перемоги, для тих, хто не захоче продовжувати служити, буде гарний шанс отримати нову високооплачувану роботу в динамічній індустрії. Тому ми прийняли рішення, що люди які служили в ЗСУ після 24 лютого можуть безкоштовно навчатися в Мate на програмах повного дня та не виплачувати нам відсоток із заробітної плати після працевлаштування.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук