Міністерство культури України разом з Everstake запускають ініціативу Save Ukrainian Culture

Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із блокчейн-компанією Everstake оголосили про спільну благодійну ініціативу «Save Ukrainian Culture», що має на меті збір коштів на збереження культурної спадщини України в умовах безупинного загарбницького вторгнення росії.

Варварські обстріли та бомбардування з боку російських військових зруйнували повністю або пошкодили безліч музеїв, церков, театрів, бібліотек та інших установ. Серед об‘єктів – неоціненні експонати, такі як стародавні пам’ятники, скульптури, картини світового рівня, рідкісні книги. 

В Україні знаходиться 7 об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, ще 17 об’єктів включено до Попереднього списку Світової спадщини. Крім них, в Україні існують ще тисячі культурних установ та пам’яток, що мають значну історичну цінність. Всі вони знаходяться під загрозою знищення російськими військовими, одержимими маревною ідеєю імперської переваги, які не мають поваги до будь-якої культурної спадщини. Об’єкти культурної цінності, які не вдалося знищити бомбардуваннями, масово грабуються російськими військовими та вивозяться на територію росії, що не відрізняється від того, що робили солдати вермахту під час Другої світової війни. Деякі з викрадених тоді артоб’єктів досі не знайдені.

Ініціатива «Save Ukrainian Culture» має на меті не допустити повторення цього жорсткого періоду історії.

Враховуючи потужну підтримку, яку світова криптоспільнота надала Україні, перерахувавши криптовалюту на суму понад 100 мільйонів доларів для різних державних та приватних ініціатив, «Save Ukrainian Culture» також приймає пожертви у криптовалютах. Це можливо завдяки участі Everstake, великої української блокчейн-компанії. Охочі підтримати цю ініціативу можуть використовувати BTC, ETH і USDT (як ERC-20, так і TRC-20), а також фіат, наприклад, євро, долар США чи гривню, надіслані з кредитних карток, банківським переказом або через Apple Pay та Google Pay.

Кошти підуть на допомогу культурним об’єктам, які перебувають під загрозою, а також на відновлення зруйнованих чи знищених. Цей процес відбуватиметься за організації Міністерства культури та інформаційної політики України.

«російські війська свавільно руйнують нашу культурну спадщину: церкви, синагоги, музеї, пам’ятники, театри. Міністерство культури та інформаційної політики України вже зафіксувало понад 200 об’єктів руйнувань культурної спадщини, і ці цифри не є кінцевими. Адже рашисти продовжують свої воєнні злочини проти української спадщини, намагаючись стерти нашу історію та ідентичність. Знищити українську культуру – одна з їхніх стратегічних цілей в цій війні. Отже, ми повинні діяти негайно, щоб відновити все, що постраждало від війни. І мета ініціативи «Save Ukrainian Culture» – прискорити цей процес», – Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

«Світ завмер, спостерігаючи, як варвари з ІДІЛ руйнують легендарне місто Пальміру, одне з чудес стародавнього світу. Майже те саме відбувається зараз: загарбники руйнують місце з багатою культурою та історією. Не дозвольте трагедії Пальміри повторюватися знову і знову. Криптовалюти — це перевірений та ефективний інструмент фінансування, який дозволить нам врятувати нашу культурну спадщину від розграбування та руйнування в умовах цієї безглуздої війни», — Сергій Васильчук, генеральний директор Everstake.

Більш детальна інформація доступна на офіційній вебсторінці ініціативи.

Про компанію Everstake

Everstake — найбільший децентралізований стейкінговий провайдер, якому довіряють 625 000 користувачів. Протягом останніх 4 років компанія використовує апаратне забезпечення enterprise-рівня для підтримання понад 8000 нод для 50 блокчейн-мереж, включаючи Solana, Terra та Cardano. В Everstake працює більше ніж 100 експертів з усього світу, компанія брала активну участь у розробці складних блокчейн-продуктів, таких як Metaplex, Portal та Everlend.

Everstake — один з ініціаторів Aid For Ukraine, благодійної організації, що збирає криптовалютні пожертви на військові та гуманітарні потреби України. Ініціативу підтримує Міністерством цифрової трансформації України, а з моменту її запуску вже було зібрано понад 60 мільйонів доларів. Збір коштів триває.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук