Which face is real – як працює тренажер для розпізнавання діпфейків

Читати на RU

Сьогодні верифікувати фотографію або знайти реального власника знімку можна за лічені хвилини – все завдяки пошуковим сервісам. А що, як це зображення унікальне і було створене штучним інтелектом? Звісно, у цьому разі Google безсилий, але можна навчитися розрізняти портрети власноруч, зазначає Molfar. Потренуватися в навичках розпізнавання згенерованих машиною облич агентсво пропонує за допомогою сервісу Which face is real. AIN.UA розповідає, як він працює.

Що це таке

Which face is real – онлайн-сервіс, який пропонує користувачам вгадати яке із двох запропонованих фото є реальним, а яке – згенероване штучним інтелектом.

Як зазначають самі розробники, сервіс базується на StyleGAN – алгоритмі, запровадженому командою Nvidia. Останній протиставляє дві нейронні мережі — одна створює діпфейки обличчя, а інша намагається визначити підробку. Таким чином, вони навчають одна одну.

Сервіс Which face is real також протиставляє пари зображень: реальне з колекції FFHQ та синтетичне, створене системою StyleGAN й розміщене на сайті. Таким чином, юзери можуть самостійно навчитися відрізняти справжні фотографії.

Зображення в матеріалі: Which face is real

Як визначити діпфейк

Після того, як ви пограли деякий час, ви можете помітити, що комп’ютер має тенденцію виходити з ладу. Автори сайту окреслюють деякі з поширених проблем у спеціальному розділі сервісу. Наприклад, однією з відмінних рис алгоритму StyleGAN є те, що він зазвичай створює блискучі краплі, схожі на водяні плями на старих фотографіях. Вони можуть з’являтися в будь-якому місці зображення, але часто їх можна помітити на межі між волоссям і фоном.

Крім цього, нейронній мережі надзвичайно важко реалістично передати волосся. Іноді на обличчі або в іншому місці будуть роз’єднані пасма. Штучний інтелект може зобразити деякі ділянки волосся з акварельним ефектом, а очі на деяких фото вийдуть гетерохроматичними.

Також алгоритмам дуже важко створити реалістичні окуляри. Поширеною проблемою є асиметрія: часто оправа буде мати один стиль ліворуч, а інший — праворуч. В інших випадках вона буде просто нерівною. Крім окулярів, варто звертати увагу на асиметрію волосся на обличчі людини, розмиті аксесуари (наприклад, сережки), а також різну форми коміра або тканини з лівого і правого боку.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук