Слава Балбек: про проєкт RE:Ukraine, ініціативу «Київ Волонтерський» та власні бізнеси

Редакція AIN.UA спільно з компанією Mastercard запустили проєкт «Сила Бізнесу» — у ньому ми говоримо з українськими підприємцями про те, як вони працюють в умовах війни, волонтерять та планують подальший розвиток свого бізнесу.

Запрошений гість шостого епізоду — Слава Балбек, який керує архітектурною студією Balbek Bureau та є співвласником двох київських закладів — «Дилетант» та «Дублер». Головний редактор Ілля Кабачинський розпитав героя, як сьогодні функціонують його бізнеси, а також про ініціативу «Київ Волонтерський» та проєкт RE:Ukraine.

Слухати на SoundCloud:

Також епізод можна прослухати на Apple PodcastsSpotifyAnchor та Overcast. Або ж читайте коротку текстову версію нижче.

Декілька фактів із розмови:

  • З 24 лютого бізнеси Слави Балбека трохи трансформувалися: на місці одного із закладів — волонтерський штаб, а окрім роботи над дизайном інтер’єрів та проєктуванням комерційних житлових об’єктів — величезний соціальний проєкт з організації тимчасового житла для переміщених людей. 
  • Бажання бути корисним виникло майже одразу. На складах кафе «Дублер» та «Дилетант» було чимало продуктів, які могли зіпсуватись — команда вирішила їх роздати, а згодом взялася виготовляти з них обіди. У «Дублері» запустили кухню, де готували їжу для ТрО, ЗСУ, лікарів. Поступово масштаби збільшувались, і так з’явилася відома в Києві організація «Київ Волонтерський». Ініціатива об’єднала велику команду свідомих українців, які організували роботу майже трьох десятків ресторанів та необхідну логістику. На піку вдавалося готувати та доставляти до 15 тисяч порцій на добу.
  • Десь за місяць після початку війни інший заклад Слави — «Дилетант» — почав повертатися до роботи. Але Балбек упевнений, що так, як раніше, вже не буде. «Треба зрозуміти основну річ, не буде вже ніколи того, що було. Всі моделі — фінансові, структурні, організаційні — зміняться», — відверто каже він. 
  • Прогнози на майбутнє Слава не поспішає будувати та фокусується на тому, що може робити тут і зараз. Він встигає займатися і благодійними ініціативами, і налаштовувати роботу Balbek Bureau, продовжуючи співпрацю з іноземними партнерами, які повністю розуміють ситуацію у країні та всіляко підтримують команду. 
  • Інший величезний проєкт Balbek Bureau має назву RE:Ukraine і покликаний дати гідне та функціональне тимчасове житло для українців, що були змушені залишити власні домівки або ж взагалі втратили їх. Команда Слави проаналізувала найкращий світовий досвід розробки та будівництва таких модульних містечок для того, щоб його втілити у життя тут, в Україні. Перший пілотний проєкт на 15 сімей планують реалізувати найближчим часом. Вже після зйомки інтерв’ю стало відомо, що його побудують у Тернопільській області. 
  • Не менш значною та цікавою стала ще одна ініціатива архітекторів Balbek Bureau — RE:Ukraine. Monuments. Це система укриттів для пам’ятників за модульним принципом, яка дозволяє запобігти руйнації об’єктів культурної спадщини від ураження вибуховою хвилею, уламками, кулями та вогнем. Захисні конструкції бюджетні, швидко моделюються, залишають доступ до контролю та обслуговування, а також виконують естетичну функцію, візуалізуючи для перехожих пам’ятник, який був схований за укриттям.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук