В Україні обмежили виведення коштів з криптобірж на карти

1
Читати на RU

10 червня в медіа з’явилась інформація, що Monobank не дозволяє вивести кошти з криптобіржі Binance. Пізніше вияснилося, що такі обмеження діють і в інших банках. Редакція DOU зібрала, яких банків і бірж це стосується і чому ввели ліміти.

Що сталося?

10 червня низка українських медіа повідомили, що Monobank не дозволяє вивести кошти з криптовалютних бірж на картки. Крім того, у повідомленнях йшлося про те, що обмеження нібито стосується лише криптобіржі Binance, і воно є нічим іншим як «рішенням банку».

То чи дійсно кошти не можна вивести?

Так. При чому обмеження діє не лише в Monobank, а й у «ПриватБанк», Neobank, наприклад. Таке рішення у Monobank пояснюють постановою НБУ № 18 від 20 квітня 2022 року, відповідно до якої банк зупиняє (повертає) вхідні та вихідні перекази в іноземній валюті у разі, якщо є підозра, що вони пов’язані із забороненою в Україні діяльністю.

Що кажуть у Monobank?

«Якщо виведення коштів буде проводитися саме як зарахування SWIFT/SEPA переказу від брокерської або інвестиційної компанії (або якщо буде проходити як купівля квазі-кеш), операція буде забракована», — пояснили в Monobank.

Обмеження діють лише на Binance?

Ні. У підтримці Monobank кажуть, що жодних обмежень з їхнього боку саме щодо Binance не встановлювалося. «Обмежені SWIFT/SEPA перекази від брокерів або інших інвестиційних компаній», — додали там.

Як вивести кошти з криптобіржі?

У Monobank рекомендують пробувати вивести кошти за схемою P2P. Адже в такому випадку обмеження не застосовуються.

Постанова НБУ № 18 від 20 квітня 2022-го стосується, зокрема, переказів, «отриманих в результаті купівлі та продажу однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту задля отримання прибутку від зміни валютного курсу (форексні угоди), а також переказів з електронною валютою». У НБУ пояснили, що згадані операції слід трактувати «як такі, що призводять до непродуктивного виведення капіталу з країни».

Залишити коментар

Коментарі | 1

Пошук