З 16 липня всі сайти та товари повинні мати українську локалізацію

Читати на RU

16 липня 2022 року набирають чинності частини друга та шоста закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до яких всі сайти та інтерфейси програм в Україні мають бути українською мовою. Як передає DOU.UA, про це нагадав Уповноважений із захисту державної мови.

Що передбачають частини закону, які набувають чинності в липні?

Частина друга та шоста закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» регламентують використання державної мови в інтернеті та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах. Це означає, зокрема, що з 16 липня 2022 року:

  • Будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму – від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути «локалізований» для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;
  • Усі інтернет-ресурси (сайти, сторінки в соцмережах, ютюб/вайбер/телеграм канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості інтернет-представництв суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.
  • При цьому українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, аби користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності даного суб’єкта.

«Варто наголосити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо) вже з 16 січня 2021 року зобов’язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак, відтепер вони зобов’язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням», — пояснив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Також з 16 липня Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон. Розмір штрафу складає від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук