Український фізик вийшов з проекту CERN, бо вони працюють з росіянами

Читати на RU

Український вчений-фізик Микола Хандога пішов з учасників наукового проекту Atlas. Цей проект триває на базі Великого адронного колайдера при CERN, Європейській організації ядерних досліджень, і найбільшої світової лабораторії фізики високих енергій.

Він пояснив своє рішення тим, що керівництво CERN продовжує співпрацювати із росією та Білоруссю щонайменше до 2024 року. І не виключає співпраці після цієї дати. Як відзначає фізик, хоча організація й засудила агресію проти однієї зі своїх країн-членів, але не збирається вчиняти хоч якихось ефективних дій у цьому напрямку.

«Я завжди вірив, що фізика є особливою серед інших наук. Кожна наука — це квест у гонитві за істиною. Деякі дисципліни ніколи не зможуть побачити істини, якої шукають (як історія), деякі визначають, що є істина (як математика). А деякі, як філософія, навіть невпевнені у тому, чи істина існує. Фізикам пощастило набагато більше, адже для них істина завжди під рукою, природа сама по собі — істина.

Вірю в те, що світосприйняття фізика певною мірою залежить від цієї особливості фізики. Назвіть це законом молотка, якщо забажаєте. Фізик знає, що істина існує, і його робота підібратись до неї на крок ближче. Це може бути важко, може легко, але напрям завжди визначено», — пише фізик.

Тож виглядає так, що для українського вченого квест пошуку істини не поєднуваний з ідеєю співпраці з окупантами.

Проект Atlas — це науковий проект, а також обладнання, що пов’язані із дослідження елементарних часток на ВАКу при CERN. Зокрема, там досліджуються зіткнення протонів надвисоких енергій.

Фото atlas.cern

Детектор Atlas на ВАК — це величезний та надскладний пристрій, довжиною 46 метрів й 25 метрів у діаметрі, що дозволяє вимірювати показники високоенергетичних частинок, що подорожують на 99% швидкості світла, при енергіях до 7 трлн електрон-вольт.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук