Starlink забезпечить інтернет в потягах «Укрзалізниці» вже цього року

Читати на RU

Голова Держспецзвʼязку Юрій Щиголь в інтерв’ю Liga.Tech розповів, що у потягах «Укрзалізниці» супутниковий інтернет від Starlink зʼявиться до кінця 2022 року.

  • Пілотний проект з встановлення Starlink у потягах вже протестували, і все працює.
  • До кінця року пасажири зможуть під’єднатися до Starlink в потягах. Коли саме і скільки потягів включає проект поки не відомо.
  • Хоча раніше Ілон Маск заявляв, що технологія не може працювати під час швидкого руху, Щиголь зазначив, що українцям вдалося добитися стабільної роботи.

«Коли після тестування звʼязалися з технічними фахівцями Starlink і показали, як це працює, – навіть вони здивувалися, що ми змогли так застосувати Starlink. За технічними характеристиками він не повинен працювати на таких швидкостях. Але працює і надає послуги», – каже голова Держспецзвʼязку.

Поки все обладнання Starlink, яке надає Ілон Маск та організації, такі як USAID, працює в Україні безкоштовно, каже Юрій Щиголь. Вже відкрито представництво Starlink в Україні, компанію зареєстровано як оператора надання послуг, і формування цінової політики відбуватиметься після завершення бойових дій.

Після війни питання оплати розглянуть. Але ціна буде не американською чи європейською. За його словами, вже є попередні домовленості з Ілоном Маском про пільгові тарифи на термін, поки Україна не відновить свою економіку.

Зараз в Україні працюють 12 000 терміналів Starlink, що становить близько 20% від всієї їхньої кількості в Європі. За словами Щиголя, Starlink – це резервний канал, який не може бути основним каналом забезпечення звʼязку. Але в Україні оператори, провайдери та обʼєкти критичної інфраструктури використовують його для відновлення своїх мереж.

Керівник Держспецзвʼязку запевнює, що постачання Starlink триватиме, і Україна зможе відновлювати звʼязок на звільнених територіях. Зокрема, Starlink забезпечить резервний канал для проведення онлайн-тестування випускників.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук