Shopify звільнив 1000 співробітників. Ось лист CEO з поясненням, чому так трапилось

Читати на RU

E-commerce-гігант Shopify звільнив близько 1000 співробітників — це 10% його глобального штату. Як пише The Wall Street Journal, це одне з найбільших скорочень в технологічних компаніях за останній час. Про своє рішення засновник та СЕО компанії Тобі Лютке повідомив у листі до співробітників. Він пояснив, що це вимушений і непрогнозований крок. За його словами, в Shopify сильно помилялися, зробивши ставку на довготривалий стрімкий ріст e-commerce, який почався у 2020 році.

AIN.UA публікує переклад листа.


«Командо,

Я пишу цього листа поруч із місцем, де колись сидів та писав перші рядки коду для Shopify. Ці рядки коду започаткували компанію та відправили її в чарівну подорож, повну див, важкої праці, успіхів, невдач, амбіцій і, перш за все, в оточенні прекрасної команди.

Усе це значно ускладнює написання цього листа, адже у наступній частині подорожі нас буде менше. Shopify вимушений скоротити команду на 10% до кінця цього робочого дня. Більшість скорочень будуть стосуватися рекрутинга, техпідтримки та продажів. Також будуть звільнені вузькоспеціалізовані співробітники, ті, чиї ролі дублюються, а також деякі групи спеціалістів, що не мають прямого стосунку до створення продуктів.

Листи про звільнення будуть розіслали протягом наступних декількох хвилин, і ви зможете дізнатися, чи зміниться ваша роль у компанії. Ті, кого скоротять, потім зустрінуться з керівником своєї команди. Такі компанії, як наша, цю новину буде непросто переварити. Тим, хто сьогодні її покине, буде ще важче. Тож я розповім детальніше про те, як так сталося, а тим, хто йде — що буде далі.

Як так сталося

Коли почалася пандемія Covid, майже вся роздрібна торгівля перейшла в онлайн. Попит на Shopify стрімко зріс. Щоб допомогти мерчантам, ми відкинули усі наші дорожні карти та відправляли все, що могло бути їм корисним. Це було важко, але ми точно знаємо, що багато бізнесів пережили пандемію саме завдяки нашій роботі в цей час. І це саме те, про що наша місія.

Shopify завжди була компанією, стратегія якої будується навколо попиту мерчантів на наші послуги — так ми досягаємо успіху. До пандемії ріст електронної комерції був постійним і передбачуваним. Потім стався бум, він був тимчасовим чи новою нормою? Враховуючи тенденції, ми зробили ще одну стратегічну ставку: визначили, що ринок електронної комерції буде безперервно розвиватися наступні 5 або навіть 10 років. У той час ми не могли знати напевно, але припускали, що у такому разі, наша компанія ростиме, аби встигати за ринком.

Тепер зрозуміло, що ставка була хибною. Те, що ми бачимо зараз, це повернення до показників, які були б у нас, якби не Covid. Вони все ще стабільно зростають, але вже не йдеться про стрімкий розвиток. Наша частка ринку e-commerce набагато вища, ніж у ритейлі, ось що важливо. Зрештою, я зробив цю ставку, і я помилився. Тепер ми повинні адаптуватися до ситуації. Як наслідок, ми змушені попрощатися з деякими з вас сьогодні, і я дуже шкодую про це.

Тим, хто залишає Shopify

Кожен сприйме цю новину по-своєму, але загальною правдою є те, що всім буде важко. Ми хочемо максимально підтримати кожного з вас протягом наступних тижнів і місяців, тому пропонуємо щедру вихідну допомогу. Ті, кого скорочення заділи сьогодні, отримають вихідну допомогу за 16 тижнів плюс за додатково за тиждень за кожен рік роботи в Shopify.

Знаючи, що Shopify — це лише одна зупинка на кар’єрному шляху, ми також хотіли б допомогти кожному з подальшим працевлаштуванням. Ми запропонуємо вам послуги кар’єрних експертів, підготовки до співбесіди, складання резюме тощо. А оскільки кожен шлях вимагає наявності закритий базових потреб, ми продовжуватимемо оплачувати інтернет, подаруємо меблі для домашнього офісу, якими компанія забезпечила кожного, і дамо грошей для купівлі нових ноутбуків. Якщо хочете, ви можете додати свої електронні адреси до списку, який ми надамо іншим компаніям, що шукають спеціалістів. Тим, хто хоче зайнятися бізнесом, Shopify надасть безплатний доступ до своїх рішень.

Я хочу висловити щиру вдячність кожному з вас за все, що ви зробили для підтримки мерчантів та нашої місії — зробити торгівлю кращою для всіх.

Що буде далі

Наші можливості величезні, і Shopify все ще на початку свого шляху. Зараз кожна команда зосереджена на створенні продуктів або безпосередньо підтримує тих, хто це робить. Наші клієнти: мерчанти, підприємці та власники малого бізнесу — основа нашої економіки, і саме ті, хто зазвичай найбільше страждає під час рецесії. Більшість вже відчуває зміни. У ці складні макроекономічні часи, наша мета чітка — допомагати нашим клієнтам розвиватися і ставати ще сильнішими. Це наша основна місія.

Підприємці, яких ми обслуговуємо — прекрасні. Вони надихають кожного з нас окремо та компанію загалом бути найкращими версіями самих себе. У процесі інтенсивного розвитку Shopify змінювався та адаптовувався багато разів. Більшість змін, які нам довелося запровадити, полягали в тому, аби вирости у щось більше. Цього разу ми перетворюємося на щось більш зосереджене, більш вмотивоване з більш унікальною місією. Цього від нас вимагає час, і ми знову будемо на висоті.

– Тобі,

CEO Shopify».


Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук